1 haftada 3 kilo verebilirsin1 haftada 3 kilo verebilirsin
22 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 16.922 kez okundu.

Zayıflama konusunda bildiklerinizi şimdi bir kenara bırakın. Her şeyi unuttuysanız size bir çok uzmanın diyet listesinde verdiği haftalık programı anlatalım. Önce şişkinliklerden, sonra da en son alınan kilolardan kurtulacaksınız.

1 haftada 3 kilo verebilirsiniz ancak hatırlatalım bu bir diyet değil, beslenme önerisidir. Zayıflamak için önce dikkatinizi bu işe vermeniz gerekiyor. Zayıflamayı ve diyeti aklınızdan çıkarın, sık sık tartılmayın gibi kurallar bu diyette yok. Dilediğiniz gibi davranın ama kurallara uyun. Zaten bu bir diyet değil, bir beslenme önerisi.

Şimdi sizlere kadın-erkek hiç farketmeden uygulanabilecek bir beslenme şekli sunuyoruz. Lütfen sağlık durumunuz ne olursa olsun bu beslenme şeklini doktorunuza danışmadan uygulamayın.

  • 07-10 arası: Kepekli ya da kepesiz fark etmek iki dilim arasına yağlı ya da yağsız bir dilim beyaz peynir, 5 tane zeytin “krem zeytin olabilir” ve ekmeğinizi kaplayacak şekilde kırmızı biber. Kekik seviyorsanız arasına biraz da kekik dökün. Bu iki dilim arasını 20 dakika içerisinde tüketmeniz gerekiyor. Aksi taktirde çabucak acıkabilirsiniz.
  • 10-11 arası: Bu saate kadar tüketeceğiniz tek şey ‘su’ ancak onu da her seferinde bir yudum içmelisiniz. Bu saatler arasında tüketeceğiniz besinler şunlar olabilir, birini seçebilirsiniz; 1 avuç “15-20 adet” kavrulmamış badem, kayısı ya da kuru üzüm, salatalık ya da meyve. Ancak bunları dilim dilim ya da tane tane olarak yarım saatte tüketmeniz gerekiyor.
  • 12-13 arası: Öğlen yemeğinizi kesinlikle bu saatler arasında yemelisiniz. 1 hafta boyunca öğlen menünüzde sebze yemekleri olmalı ya da baklagil. Fasulye, ıspanak, semzi otu, fasulye ya da nohut gibi besinler tüketin.Öncesinde az çorba ile yemeğe başlayın. Yemeğinizde yarım porsiyon olmalı ve 1 dilim ekmek tüketin. Yemekle beraber yoğurt yemeyin çünkü yemekten sonra bir öğün yoğurt yemeniz gerekecek.
  • 13-14 arası: Bu saatler arasında yemek tadı iyice ağzınızdan gittiğinde bir kase yoğurt yiyoruz ancak yoğurdu da yavaş  yavaş yemelisiniz.
  • 15-16 arası: Bu saatler arasında ara öğünlere devam ediyoruz. Bol bol salatalık ve meyve yemenizde sakınca yok ancak yine yarım saat içine yaydırıyoruz.
  • 19-21 arası: Akşam yemeği de bu saatler arasında kesinlikle yenmeli. Her akşama bölecek şekilde balık, tavuk, et, köfte, makarna, omlet ve bir akçada kaçamak yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinden yarım saat sonra da bir kase yoğurt yemeyi unutmayın.
  • Yemekten 1 saat sonra 1-2 adet meyve tüketebilirsiniz ancak son beslenmenizden sonra 1 saat geçmeden yatağa girmeyin.

Bu şekilde 1 hafta boyunca beslenirseniz hızlı bir şekilde son dönemde aldığınız kilolardan çabucak kurtulabilirsiniz. Beslenme şeklinin püf noktaları şunlar; besinleri hızlı tüketmeyin, suyu sık sık ama az az için, ara öğünleri atlamayın ve meyve-sebzeye ağırlık verin.

Sağlıklı günler dileriz….

Etiketler:

1 haftada 3 kilo verebilirsin Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git