1 yılda 100 kilo verdi

1 yılda 100 kilo verdi!


Yozgat’ ta yaşayan Murat İldemir 38 yaşında ve 170 kiloydu. 70 beden özel dikim kıyafetler giyebilen öğle yemeklerinde 3 litre kola, 3 adet kıymalı pide ve üzerinde 1 kilo dondurma yediğini belirten Murat İldemir mide by-pass ameliyatı ile 1 yıl içerisinde 100 kilo vererek sağlığına kavuştu.

100 kilo vererek 70 kiloya düşen İldemir ” Şimdi çok rahatım” dedi. Yurtdışında yaşayan İldemir ailevi problemleri yüzünden girdiği bunalım sonucunda kilo almaya başladı. İldemir aldığı kilolar artmaya başladıkça hayatı zorlaştığı ve zindana döndiğini belirtti. Yurtdışındaki doktorlar mide by-pass ameliyatının çok riskli olduğunu belirterek ameliyatı gerçekleştirmediler. İldemir mide by-pass ameliyatını Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde olarak sağlığına kavuştu.

 Gerçekleşen ameliyat sonrasında diyet programıyla 1 yıl içersinde toplam 100 kilo vermeyi başardı. Şuan 70 kiloya düşen İldemir sağlığına kavuşarak eski yaşam standartlarına geri döndü.

Kaynak: DHA

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir