Azize Bayır

2 yılda tam 152 kilo verdi!


Kilo vermek konusunda diyet ve sporun yanında doktorunun verdiği moralin de büyük yerini olduğunu belirten Azize Bayır, 2 yılda 230 kilodan 78 kiloya düştü.

Daha önce aşırı kilolarından dolayı daha önce medyadaki bazı programlarda kilolarından yakınan 23 yaşındaki Azize Bayır’ın hayatını değiştiren genel cerrahi ve obezite uzmanı Opr. Dr. Murat Üstün ile bu sayede tanıştı. 2 yıl önce gastrik bypass ameliyatı olan Azize Bayır operasyonun ardındanda düzenli diyet ve sporun da sayesinde hızla kilo vermeye başladığını ifade etti.

Kilo vermek konusunda diyet ve sporun yanında doktorunun verdiği moralin de büyük yerini olduğunu belirten Bayır, 2 yılda 230 kilodan 78 kiloya düştü.

59 kiloya kadar inmeyi hedeflediğini belirterek “2 yıldan bu yana inanamayacağım hâle geldim. Arkadaşlarımla gezip, dolaşabiliyorum. Yarım kalan hâyâllerimi gerçekleştiriyorum. Açık liseye devam ediyorum. Benim gibilere yardımda bulunabilmek için spor antrenörü olmayı hedefliyorum.” dedi.

Ameliyat sonrası Opr. Dr. Murat Üstün ise şunları söyledi:

“Azize’ye en etkili ameliyatlardan biri, tek seansta gerçekleştirildi. Sadece belli süre sonra safra kesesinde taş oluştuğu için ameliyattan sonra safra kesesi de alındı. Son aşamada ise ideal kilosuna ulaştığında karın çevresi, sırt, kol ve bacaklarda oluşan deri sarkmaları için iki aşamalı estetik cerrahi süreci uygulandı. Azize, ilk geldiğinde tamamen depresif, kendine güvensiz ve sosyal hayattan dışlanmış biriydi. Şimdi yarım kalan eğitimine devam ediyor. Bilgisayar kurslarına ve düzenli olarak bir spor salonuna devam ediyor. 2 yıl öncenin ‘eve kapandı, ölümü bekliyor’ haberlerine konu olan genç kız, şimdi spor yaparken çektirdiği fotoğraflarını paylaşıyor.”

DİĞER HABERLER

Murat Üstün

Murat Üstün

Genel Cerrahi & Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Uzmanı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir