Aralık 2010 Ayında Eklenen Konular

Bazı yiyecekleri tükettikten sonra kendinizi rahatsız hissetmeye başlıyor ve aradan uzun bir süre geçse de şikayetlerinden kurtulamıyorsa silin ele besin infoleransınız olabilir. Bazen sofradan kalktığınızda karnınızda şişkinlik hissediyor ya da karın ağnsı çekiyorsanız, sorununuz besin inteloransı olabilir. (daha&helliip;)
Gecenin bir yarısı bacaklarınızda sebepsiz bir uyuşma, batma ya da iğnelenme ile uykunuzdan uyanıyorsanız 'Huzursuz Bacak Sendromu' yaşıyor olabilirsiniz. Aman dikkat! Beyindeki dopamin maddesinin etkisiyle bacakları rahatsız ettiği için 'huzursuz bacak sendromu' olarak tanımlanan hastalık, son yıllarda oldukça sık görülmeye başladı. (daha&helliip;)
Araştırmalara göre, günde 30 dakika ya da haftada üç kez birer saat yürüyüş yapan kadınların, meme kanserine yakalanma riski yüzde 40-50 oranında azalıyor. Yürüyüşü alışkanlık haline getirerek ve lenme programınızda değişiklikler yaparak sağlığınıza sağlık katabilirsiniz! (daha&helliip;)
Her Pazartesi diyete başlayıp, salı günü bırakanlardan mısınız? Yoksa, işim çok, hava kötü, kedim hasta diye bahaneler bulup egzersizi ihmal edenlerden mi? İşte size evinizde ve iş yerinizde kolayca uygulayabileceğiniz bir detoks programı. (daha&helliip;)
Sol kol ağrısı dışında başka işaretleri de var kalp krizinin. Yoğun ense ağrısı, kusma, terleme de daha seyrek ama gözardı edilmemesi gereken belirtilerden. Kalp krizinde göğüste illa ki ağrı olacak diye bir şey yok. (daha&helliip;)
Yılbaşında akla gelen ilk yılbaşı yemeği hindi dir. Bir çok sofra da yer alacak hindi eti normalde çok sağlıklıdır ancak yılbaşı pazarında hindileri yıl başına yetiştirmek isteyen satıcılar bazı kötü yollara başvurmuş olabilirler. Eğer yılbaşı mönünüz de hindi varsa bu haber size göre. (daha&helliip;)
Ayşegül Aldinç 1957 İstanbul doğumlu. Türk pop müziği sanatçısı, TV dizileri ve sinema oyunculuğu da yapıyor. Kısaca her zaman göz önünde ve gündemde. Son günlerde sözleri Sezen Aksu'ya ait "O KIZ" adlı parçası ile gündeme sık sık geliyor. Gündeme geldikçe de formunu nasıl koruduğu soruları çoğalıyor. (daha&helliip;)
Aç kalmadan kilo vermek mümkün, sadece doğru diyet listesini bulmanız gerekiyor. Diyet listelerini uygularken diyetin size uygun olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde haftalarca katlandığınız program hiç bir işe yaramaz. Aç kalmadan 1 ayda 10 kilo verebilirsiniz. (daha&helliip;)
Hayat aslında kendini keşfetme yolculuğudur. Bu yolculuk biz kadınlar için keşiflerle dolu bir seyirle ilerler. Bedeni tanımak, ergenlik, gebelik, annelik derken vücutta meydana gelen her değişim, bizi her daim yeniler. Hayat boyu geçen bu yıllar arasında, altına imza atılması gereken bir dönem var ki bu da 40 lı yaşlar (daha&helliip;)
“The Journal of Physiology” dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre gün içerisinde yağlı ve kalorili besinler tüketmiş olsanız bile sabah kahvaltıdan önce spor yaparak bu yediklerinizden tamamen korunabiliyorsunuz. (daha&helliip;)
Domuz gribi kabusu yeniden ortaya çıktı. DHA haberine göre İngiltere'de yaklaşık 200 hastanın yoğun bakım ünitelerinde yaşam savaşı verdikleri öğrenildi. (daha&helliip;)
Yılbaşında beslenme çok önemlidir çünkü normal yaşantınızda düzgün beslenirken bir gecede bu düzeni tamamen bozabilirsiniz. Yeni yılda daha sağlıklı, mutlu bir hayat dilerken kendi sağlığınızdan olmayın. Diyetisyen Müge Arslan'dan yılbaşı için sizlere sağlıklı beslenme önerilerinde bulunuyor. Bu önerileri asla ihmal etmeyin. (daha&helliip;)
Nezle ve grip gibi bir çok kış hastalığı kışın hepimizin korkusu. Doğru beslenme programı ile bu tarz kış hastalıklarından kolayca kurtulabilirsiniz. Kışın hasta olmaktan korunmak aslında çok zor değildir. Önemli olan asıl şey beslenmenize dikkat etmek. (daha&helliip;)
Kusursuz bir beden, ekstra enerji ve tarifsiz bir mutluluk! Bunların hepsi sadece sporda saklık ve her kesime en uygun spor koşmak. Uzmanlar zayıflamak isteyenlerin kesinlikle önce yürüyüş ve koşu planlarının olmasını belirtiyor. Her şekilde zayıflamak mümkün, ilaçlar, diyetler gibi şeyler zayıflatıyor ancak tekrar eski halinize dönmeniz an meselesi oluyor. (daha&helliip;)
Çocuklarda ateş anne ve babanın karşılaştığı en sık sağlık problemlerinden biridir. Çocuklarınız da ateş çıktığında yapılması gereken belli başlı bazı öneriler bulunmaktadır ancak kesinlikle bu önlemler adından da belli olduğu gibi sadece bir önlemdir. Bu tarz bir durum acilen doktorunuza gidiniz. (daha&helliip;)
Sağlıklı beslenmek, kilonuzu kontrol altında tutmak veya fazla kilolarınızı vermek istiyorsunuz. Tüm bunlar için, öncelikle kilo kontrolünün bir yaşam biçimi olduğunu kabul etmeniz ve harekete geçmeniz gerekiyor. Diyetisyen Özlem Balık, pratik kilo kontrol yöntemlerini anlatıyor. (daha&helliip;)
Sağlıklı beslenme, egzersiz ve gerekli olduğunda destek tedavisine başladığınızda, kilolarınızdan kurtulduğunuzu, daha enerjik hissettiğinizi ve daha küçük beden elbiselere girebildiğinizi göreceksiniz. Peki sağlıklı kilo kontrolü ile görünüşünüzün yanı sıra sağlığınızı da iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz? (daha&helliip;)
Bir açmanın ya da simidin dört-beş dilim ekmeğe eş değer kalori içerdiğini biliyor musunuz? Bundan sonra açma ya da simit almak için kuyruğa girdiğinizde bunu aklınızdan çıkarmayın. Sağlıklı bir kiloya ulaşmaya çalışıyorsanız, basit fikirlerin önemli etkileri olabilir. (daha&helliip;)
Bir porsiyon dondurmayla aldığınız kalorileri yakmak için ne kadar yürümelisiniz? Kilo verirken, egzersizin yediğiniz yiyeceklerle ne kadar ilişkili olduğunu bilmek önemlidir. Aktif olmak her gün spor salonuna gitmek anlamına gelmez. Günlük yaşamınızda yapacağınız küçük değişikliklerle daha aktif olabilirsiniz. (daha&helliip;)
Tüm dünyada endüstrileşme sonucu yaşam ve beslenme biçimlerinin değişmesi, fazla kilo ve obeziteye davetiye çıkarıyor. Ülkemizde futbol seyirciliği dışında spora ilginin en alt düzeyde olması, insanların isteseler bile spor yapacak maddi ve zamansal olanaklarının bulunmaması, fazla kilo ve obezite rakamlarını yükselten faktörler arasında yer alıyor. (daha&helliip;)
Uzmanlar protein eksikliği konusunda uyardıkları hastalarından genellikler maddi sıkıntılardan dolayı beslenme eksikliği yaşıyorum gibi cevaplar alırlar. Bu cevap tamamen sorudan kurtulmak amaçlıdır çünkü en ucuz ve en güçlü protein kaynaklarından biri olan yumurta sadece 25 kuruşa satın alınabilen ve her yerde bulunan en değerli protein kaynağıdır. (daha&helliip;)
Günler öncesinden hazırlandığınız bir davete ya da toplantıya başınıza aniden saplanan ve uzun süre geçmeyen bir ağrı nedeniyle gıdemediniz. Bu durumda sadece yalnız kalıp uyumak: istiyorsunuz. Bu baş ağrıları günden güne sıklaştıkça iş ve sosyal yaşantınızdan geri kalmanız kaçınılmaz oluyor. Oysa günlük yaşamınızı kâbusa çeviren bu ataklardan kurtulmak elinizde. (daha&helliip;)
Hastalıktan değil, geç kalmaktan korkmalısınız. Çünkü günümüzde kolesterol ölçümünden mamografiye, osteoporoz taramasından pap smear'e kadar pek çok tanı yöntemi, hastalıkları çok erken dönemde saptayabiliyor. (daha&helliip;)
Kışın kilo almak kaçınılmaz. Yazın verilen kilolar kışın kesinlikle hepsi de olamasa büyük bir kısmı geri alınır. Kilo vermek zordur ancak kilo almak gerçekten çok kolaydır. Kışın kilonuzu korumak ise gerçekten en zor olan şeylerden biridir. (daha&helliip;)
Sağlıklı bir yaşam için doğal beslenme artık şart. Eskiden manav ve marketlerde doğal ürünler rafları süslerken şimdi tüketim arttığı için üretilen tüm besinlerde hormon içeren katkılar bulunuyor. Tüketim ne kadar artarsa bunu karşılamak için üretim için farklı yollar seçiliyor. (daha&helliip;)
Ne yediğiniz kadar, nasıl yediğiniz de önemli. Unutmayın, porsiyon küçültmenin ve aldığınız kalori miktarını düşürmenin pratik yolları var. Sabah kahvaltısında mısır gevreği yemeniz yanlış değil. Ama koca bir kâse mısır gevreği yerseniz, ihtiyacınız olandan çok daha fazla kalori almış olursunuz. (daha&helliip;)
Reklamlarda söylendiği gibi "yıka ve çık" mantığı artık işe yaramıyor. Yoğun iş temposu, trafik, hava kirliliği ve bunlar gibi bir çok sebepten dolayı saçlarımız yıpranıyor ve çoğu kez gereken ilgiyi göremiyor. Saçlarımız aslında bizim görünüşümüzü ortaya koyar ve kişisel bakım konusunda ilk sırada gelir. (daha&helliip;)
Sayfa başına git