Ocak 2011 Ayında Eklenen Konular

Şişmanlık genetiktir ancak bazen fark ederiz ki ailede hiç şişman olmamasına rağmen yeni nesil oldukça kilolu. Şişmanlığa neden olan kanıtlanmış davranışlar vardır. Bu davranışlar yaş ve cinsiyet ne olursa olsun herkesi etkiler ve şişmanlık yolunca hızlı adımlar atmamızı sağlar. (daha&helliip;)
Şişmanlık bir çoğumuza göre kabul edemediğimiz bir durumdur ancak kesinlikle bu durum göz ardı edilecek bir konu değildir. Öncelikle hangi kiloda olanların şişman olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bunu öğrenip durumunuzu değerlendirmeli ve sonra da bu konu hakkında önlem almalısınız. (daha&helliip;)
Oyuncular formlarını nasıl korurlar diye hep merak etmişizdir. Hepsi neredeyse her gün ekran karşısındalar ama hiç bedenleri değişmiyor. Nasıl formda kalıyorlar, nasıl besleniyorlar merak edenler için bir çok ünlü ismin beslenme danışmanlığını yapan Elvan Odabaşı Kanar oyuncuların sırlarını anlatıyor. (daha&helliip;)
Dr. Öz, sağlık konusundaki engin bilgi ve birikimini sizlerle paylaşıyor. Dünyaca ünlü Emmy Ödüllü programın ev sahibi olan Dr. Öz kilo vermek için 3 tüyoyu anlatıyor. Tükettiğinizden daha fazlasını yakın, sağlıklı alternatif gıdalar üretin ve egzersizden asla vazgeçmeyin. (daha&helliip;)
Kilo kaybı ameliyatının, önemli miktarda ve sürekli kilo kaybı sağlamada etkili olduğu artık tüm bilimsel yayınlarda gösterilmiştir. Günümüzde arzu edilen bu sonuca ulaştıran çeşitli farklı kilo kaybı ameliyatları mevcuttur. (daha&helliip;)
İntragastrik Balon (Mide Balonu) uygulaması obezite tedavisinde son yıllarda gittikçe popülerlik kazanan ve etkili olan bir tedavi seçeneğidir. Bu işlemin yapılabilmesi için hastanın rahat ve uyumlu olması gerekmektedir. (daha&helliip;)
Besinlerle alınan enerjinin, gün boyu harcanan enerjiden daha fazla olması sonucunda vücudun depo yağlarının yağsız vücut kitlesine oranla artması ve normal değerlerin üzerine çıkmasına şişmanlık denir. Şişmanlık sadece psikolojimizi değil sağlığımızda kötü yönde etkiler. Birkaç örnek vermek gerekirse şişmanlık; diyabet, koroner kalp hastalıkları, hipertansiyon, gut, karaciğer yağlanması, kanser gibi hastalıkların alt...
Zayıflama yöntemlerinden en etkililerinden biri de bitkilerle zayıflamaktır. Bitkisel çözümler çoğu zaman işe yarar ve doğal oldukları için pek fazla sağlık sorunları yaşatmazlar. Ancak ne olursa olsun zayıflama önerilerini uygulamadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var. (daha&helliip;)
Ne kadar aç kalsanız da göbeğinizden kurtulamıyorsanız, basenlerinizi artık saklamaktan yorulduysanız, yağları yakmak yerine dondurma vaktiniz gelmiş demektir. Bugüne kadar zayıflamak için vücuttaki yağlar ısıtılıyordu. Oysa yeni çıkan bir yöntem yağları dondurarak zayıflamaya yardımcı oluyor. (daha&helliip;)
Meyve ve sebzeler dalından koparıldığında vitamin deposu olabilirler. Ama bunların ne kadarı midemize, ne kadarı çöpe gidiyor hiç düşündünüz mü ? Yediklerimizin vitamin değerlerini kaybetmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı konular var. (daha&helliip;)
McMaster Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, yakarı 18-30 arasındaki 56 genç erkek, üç gruba ayrıldı. Egzersiz sonrasında, birinci gruba iki bardak yağsız süt, ikinci gruba eşit enerji ve protein miktarına sahip soya içeceği, son gruba da karbonhidrat içeceği verildi. (daha&helliip;)
Dünya değişirken, spor trendleri de bundan etkileniyor. Dün çok popüler olan, yarın etkisini kaybediyor. Peki, günümüzde hangi egzersizler 'in' hangileri 'out'? Hillside City Club, üyeleri arasında bir anket yaparak, günümüzün spor trendlerini araştırdı, işte ankette ortaya çıkan verilere göre son beş yılın spor trendlerini açıklamışlar. (daha&helliip;)
Egzersizle hem sağlıklı yaşayın, hemde formda kalarak fazla kilolarınıza meydan okuyun. Sürekli olarak 'Forma girmem şart!' diyor ama hemen arkasından 'Zamanım yok ki' cümlesini ekliyorsunuz. Bunu yapmaktan hemen vazgeçin. Çünkü egzersiz yapmak için çok fazla zamana ihtiyacınız yok. (daha&helliip;)
Vücuttaki su eksikliğinden en çok etkilenen organların başında beynimizin bulunduğunu biliyor muydunuz? Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, beyindeki su dolaşımının bozulmasının, beyin sulanması ya da beyin kurumasına yol açtığını belirtiyor. (daha&helliip;)
Güzellik sadece dışarıdan nasıl göründüğünüzle ilgili değil. Vücudunuza besin yoluyla giren her şey, en az giyim tarzınız kadar, fiziksel görünümünüzü de etkiliyor. Parlayan saçlar ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için mutlaka almanız gereken besinler var. (daha&helliip;)
Ebru Şallı pilates ile sağlıklı ve formda kalmanın yollarını anlatıyor. TV 8 kanalında yaptığı Ebruli programında da yer verdiği pilates bilgilerinin birçoğunu barındıran 4 bölümlük pilates DVD serisini sizlerle paylaşıyoruz. Bu bölümde sizler için sık sık pilates videoları yayınlanacaktır. (daha&helliip;)
Artık obezler acil durumlarda hastaneye götürülmek için sıkıntı yaşamayacak. Fazla kilo problemi olan, ambulans ve sedyelere sığmayan hastalar için Ankara il Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Paramedik Derneği tarafından düzenlenen, "Ambulans ve Sürüş Güvenliği Ambulans Ergonomisi" panelinde, yeni geliştirilen ambulanslar basına tanıtıldı. (daha&helliip;)
Hormon seviyesinde değişmelerin olduğu regl döneminde, birçok kadının vücudunda da değişmeler oluyor. Kimilerinin göğüsleri şişerken, kimilerinin saçları bir türlü şekle girmiyor, kimilerininse gözü tatlıdan başka şey görmüyor. (daha&helliip;)
Güzel göğüslerin, sadece dergileri süsleyen güzel kadınlarda olacağını sanıyorsanız  yanılıyorsunuz. Yeni estetik yöntemlerle daha büyük ya da daha küçük göğüslere sahip olabilirsiniz. Göğüsleriniz istediğinizden daha mı küçük? Yoksa size rahatsızlık verecek " kadar büyük mü? (daha&helliip;)
Kış aylarında kişi kendini güneşli bir güne göre daha halsiz ve bitkin hisseder. Depresyon dönemleri genelde kışın yaşanır ve bununda en önemli sebeplerinden biri kapalı, güneşsiz ve soğuk havalardır. (daha&helliip;)
Sayfa başına git