Şubat 2011 Ayında Eklenen Konular

Taze sebze ve meyve, metabolik bütün faaliyetlerin sürdüğü canlı hücrelerden oluşmuştur. Yani taze bir elma, hala canlı hücrelerden oluşur ancak tazeliğini kaybettiğinde ve pişirildiğinde bu canlı hücreler yaşamını yitirir. (daha&helliip;)
Hafif acımsı-tatlımsı kökleri sebze olarak yenilen şalgam bitkisi, turpgillerdendir. 50-120 cm. kadar boylanabilen ve ülkemizde de yetiştirilen bitkinin birinci yılında kökü ve toprak üstü yeşil kısımları; ikinci yılında çiçek sapı, çiçekleri ve tohumları oluşur. (daha&helliip;)
Sürekli bilgisayar başında oturmaktan kaslarınız hareketsiz kalır ve kısalırlar. Siz de esnekliğinizi kaybedersiniz. Her gün birkaç dakika esnetme hareketleri yaparak eski canlılığınıza kavuşabilirsiniz. (daha&helliip;)
Acıktığımızda aklımıza hiç bir şey gelmez. Sadece yemeğe oturur ve doyana kadar yeriz. Yapılan hiç bir yanlış karnınız doyana kadar aklınıza gelmez ama tokluk hissinden sonra aklımız başımıza gelir. Yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir dilerseniz inceleyelim. (daha&helliip;)
Hepimiz şikayet ederiz kilo almaktan ancak. Spor yapmak aklımızın ucuna bile gelmez, gelse bile yapmamak için bahanemiz çoktur. Ancak sadece yediklerimize dikkat etmek bizi fazla kilolardan korumaz. (daha&helliip;)
Yaşam koşulları ve iş temposu bir çoğumuzu güne daha hızlı başlamak için bazı şeylerden uzaklaştırıyor. Beslenmemize verdiği en büyük zarar ise kahvaltı alışkanlığımızı yok etmesi. Kahvaltısız bir gün sizi hem yorar hemde kilo almanıza sebep olur. (daha&helliip;)
Kilo verme kararı almak sizi elbette biraz olsun gerecek çünkü bir çok alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda kalacaksınız. Ancak sağlıklı bir yaşam ve uzun bir gelecek için kilo vermek zorundasınız. Sizler için kilo vermeye yarayan yöntemleri araştırdık. (daha&helliip;)
Zayıflayarak forma girmek ve zayıflarken karın fazlalıklarınızı da atmak istersiniz. Aslında yapmanız gereken şeyler çok basit. Sadece sabırlı olmalısınız ve uygulamalısınız. Ama kesinlikle bu tarz önerileri uygulamadan önce doktorunuza danışınız. (daha&helliip;)
2002 yılında gerçekleşen "Miss World" yarışmasında birinci olan Azra Akın, İngiltere'de obezite kampanyasının yeni yüzü oldu. Son zamanlarda "Yok Böyle Dans" programında ekranlara çıkan güzel model formunun sırrını anlattı. (daha&helliip;)
Elif Ç. sitemize nasıl zayıfladığını anlattı. Gençliğinde aldığı kiloları vermek için her yolu denediğini ancak dışarıdan aldığı hiç bir desteğin onun zayıfladığını söyleyen Elif Ç. bizlere nasıl kilo verdiğini anlattı. (daha&helliip;)
Canlıların bazıları stres karşısında iştahsızlık gösterirken, biz insanlar tam tersi besin alımını artırıyoruz. “Stresten yiyorum" veya "Sinirlendikçe yiyorum" gibi sözler, fazla kilonun en büyük mazeretlerinden bazılarıdır. Araştırmalar da depresif dönemlerde insanların çok daha fazla kilo aldıkları gözlemleniyor. (daha&helliip;)
Kapalı ortamlarda kolayca yayılan ve çocuklarda sık rastlanan kabakulak, yetişkinlerde de kalıcı izler bırakabiliyor. Bu nedenle kabakulağın çocukluk döneminde, hatta okul öncesi çağda geçirilmesi daha az sakıncalı olarak nitelendiriliyor. Pediatri Uzmanı Dr. Özlem Ketenci Atıkardeşler, kabakulak hastalığı ve tedavisi hakkında merak edilenleri anlattı. (daha&helliip;)
Diyetlerin bir çoğunda açlık ön sırada gelir. Açlığa alışmadan zayıflamak imkansız derler ancak bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Aç kalmadan zayıflamak mümkündür, mide aç kaldığında ürettiği sıvı daha çok acıkmanızı sağlar ve önünüze gelen bir öğünde normalden daha fazla yemek yeme isteği duyarsınız. (daha&helliip;)
Kilo vermek için bir çok öneri ve tavsiye görmüşsünüzdür. Bunların hepsi işe yaramaz ancak sağlığınızı bozmadan bir çoğunu denemekte fayda var. Neden derseniz her vücut diğerinden farklıdır ve zayıflama konusunda farklı formüller gerekebilir. (daha&helliip;)
Pilates dersleriyle de gündemden düşmeyen bir isim olan Ebru Şallı doğumundan sonra zayıflamasının biri sırrı olduğunu açıkladı. Bütün kadınlar doğum sonrası kilolar konusunda sorunlar yaşayabiliyor. Bunlara en iyi cevap bize göre Ebru Şallı'dan geldi. (daha&helliip;)
Dönem dönem kilo vermek için hızlı girişimlerde bulunuruz çünkü yaşam koşulları bizi buna zorla. Bundan dolayı bir kaç günde kilo vermek bazen çok ihtiyaç duyulan bir durumdur.  Sizde 3 günde 1 kilo vermek isterseniz ünlü diyetisyen Dilara Koçak ile 3 günde 1 kilo verin. (daha&helliip;)
Bugünlerde internette, sağlık konusundaki haberlerde ve yayınlarda ‘Diyabezite’ terimi geçmeye başlamıştır. Diyabezite terimi, ilk kez ‘Dr. Francine Kaufman tarafından bulunmuştur. Salgın boyutlarına ulaşmış bulunan diyabet, obezite, insülin direnci ve metabolik sendromun tümü de aslında, şimdilerde yeni bir terim olarak kullanılan ‘Diyabezite’ probleminden kaynaklanmaktadır. (daha&helliip;)
Dünyanın saygın tıp dergisi Lancet’te yayımlanan bir araştırma son 30 yılda obezitenin ikiye katlandığını ortaya koydu. Araştırmaya göre Avrupa’daki en obez kadınlar Türkiye’de. Uluslararası Tıp Dergisi Lancet'te yayımlanan araştırmanın sonuçları Türkiye ve tüm dünyada giderek artan obezite riskini gözler önüne serdi. (daha&helliip;)
Neden kilo veremiyorum sorusu bir çok kez karşımıza çıkar. Bunun sebebi aslında çok nettir, irademiz. Kendimize engel olamıyor ve günün hangi saati olursa olsun yemek yeme alışkanlıklarımızı unutup masaya oturuyoruz. Neden kilo veremiyorum diye kendinize bir kez daha sorun ama bu sefer cevabını bulabilirsiniz. (daha&helliip;)
Yapılan araştırmalar sonucunda çocuklara sakıncalı yiyecekler listelendi. Çocuklara sakıncalı yiyecekler listesinin başında sizinde bildiğiniz gibi fast-food yiyecekler yer alıyor. Özellikle son yıllarda obezite ile herkesten fazla savaş veren Amerika bu araştırmayı bizlere sunuyor. (daha&helliip;)
Kilo vermek için bir çok öneri duymuşsunuzdur ancak ne kadar doğru öneriler olduğu tartışılır. Kilo vermek için öneriler konusunda sizlere gerçekten işe yarar maddeler sunuyoruz. Bir çok uzman tarafından yazılı basın tarafından iletilen bilgileri derleyip sizlere sunuyoruz. Kilo vermek için önerilere ihtiyacınız var bunlar tam size göre. (daha&helliip;)
Hayatımızı sürdürebilmek için devamlı tüketmeliyiz. Ancak besin zincirleri içerisinde kilo aldıran yiyecekler bizi şişmanlatmak için hazırda bekliyorlar. Beslenme konusunda çok fazla öneriler bulunmaktadır ancak bunların bir çoğu kilo aldıran yiyecekler kategorisini ister istemez destekler. Bu haberde sizlere kilo aldıran yiyecekler hakkında bilgiler vereceğiz. (daha&helliip;)
Sayfa başına git