Nisan 2011 Ayında Eklenen Konular

Hızlı kilo vermek için bir çok kulaktan duyma yönteme başvuruyoruz. Kendinizi kandırmayın, herkes diyet listesinden sırf daha hızlı kilo vermek için şaşmıştır. Öğün atlamalar, daha az yemeler yada uydurma yöntem uygulayanların sayısı git gide artıyor. (daha&helliip;)
Hızlı kilo vermek için atlanmaması gereken ara öğünleri atlamak, aç kalmak, koca karı diyetlerini uygulamak yada size göre daha hızlı zayıflanır diye düşündüğünüz şeylerden kurtulmadan zayıflamanız imkansız. Zayıflama hırsıyla yanlış diyetler ve hareketler yaparak kiloların yerini kalıcılaştırmayın. (daha&helliip;)
Doğa Rutkay, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. 2000 senesi Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Başarılı oyuncu ekranların karşısına geçtiğinde herkes güzelliğinden bahsediyor. Peki yakın zamanda verdiği 14 kiloyu nasıl verdi ? (daha&helliip;)
Zayıflamak isteyenler yediklerinin kalorisine dikkat etmelidir. Bu her besinde geçerli olan bir kanundur. Türk toplunun çok fazla tükettiği peynir ise ne kadar kalori içeriyor merak edenleriniz vardır elbet. Peynirin kalori değeri araştırıldı ve ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıktı. (daha&helliip;)
Yaza çok az kaldı ve artık kilo vermek için çok fazla vaktimiz kalmadı. Tıb ilerlerken kilo problemi olanlarıda düşünmüş. Ne kadar beslenme programları ile zayıflamak daha iyi desekte tıp bilim adamları zayıflama konusunda farklı yöntemler üretmeye devam ediyor. (daha&helliip;)
Tom Cruise, Julia Roberts, Mariah Carey ve Madonna gibi dünyada ünlü isimlerin uyguladığı bu zayıflama yöntemi ile zor diyetleri rafa kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu beslenme yöntemi ile sevdiğiniz yemeklerden vazgeçmek zorunda kalmıyorsunuz. Zayıflama hapı, spor salonları veya zayıflamak için ne yapıyorsanız artık gözden geçirmenin vakti geldi. (daha&helliip;)
Kilo vermekle sağlıklı kilo vermek arasında çok fark vardır. Bu dengeyi atlayanlar verdikleri kilolardan sonra hastalıklarla boğuşurlar. Bu yüzden kilo verirken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. (daha&helliip;)
Malzemeler 200 gr tavuk göğsü (ince şeritler halinde dilimlenmiş) 1 tane havuç (ince ve yuvarlak kesilmiş) 4 tane taze soğan (yalnızca yeşil kısımları kullanılacak) 50 gr kayın mantarı 50 gr soyulmuş badem 2 çorba kaşığı istiridye sosu 4 çorba kaşığı mısır nişastası 1 çay kaşığı karbonat 1/2 çay bardağı sıvı yağ 1 çorba kaşığı şeker 2 diş ezilmiş sarımsak Tuz Karabiber Yapılışı İnce şeritler halinde...
Ünlü manken Ebru Şallı, 11 Mayıs 2009 tarihinde Ünlü Sanatçı “Derya Baykal” ‘ın sunduğu “Deryalı Günler” programında henüz yayınlanmamış olan kitabında yer alan çok kolay ve çok etkili “selülit çayı” tarifini açıkladı. Bu çayın diğer bir özelliği ise metabolizmayı hızlandırması. Ebru Şallı bu konularda uzmanlık kazanmaya devam ediyor. (daha&helliip;)
Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, Anne sütü ve anne sütünü artırmak için çok önenli tavsiyelerde bulundu. Anneler genellikle biyolojik gerekliliklerden dolayı sütleri azaldığında bilinçsiz olarak yanlış beslenirler. Bu bilinçsiz beslenmeden dolayı belki süt artar fakat besleyiciliği azalabilir. (daha&helliip;)
Ara öğünler bir çok diyet ve beslenme listesinde karşımıza çıkıyor. Hatta artık hayatımızın olmazsa olmaz beslenme şeklinin en önemli kısımı. Sizde ara öğünlerde ne yenmeli, ara öğün listesim ne olmalı, ara öğün alternatifleri neler gibi sorular soruyorsanız artık bu soruları cevaplandırma zamanı geldi. (daha&helliip;)
Diyet uygularken aslında hedef aldığınız nokta çok önemlidir. Sebebi şu; bir çok diyet listesi hedef alınarak hazırlanır. Yani bazı listeler göbek fazlalıkları için, bazıları kalça ve göğüs için, bazı diyetler ise haberimizde de belirttiğimiz gibi bel ve basen bölgeleri içindir. Sizde diyet uygulamadan önce hedef alınan bölgeye çok dikkat edin. ...
Sağlıklı beslenme ve zayıflama programlarında ara öğün yoksa şüphelenin çünkü ara öğünsüz zayıflamak mümkün değil. Uzun süre aç kalmak, sağlıklı değildir. Aksine çok acıkmak çok yedirir ve buda kilo aldırır. Ara öğünleri atlarsanız iki riskli durum söz konusudur. Biri kan şekeriniz düşer, ikincisi yemeye oturduğunuzda çok açlık hisseder ve çok...
Kilolardan kurtulmak için bazı pratik yollar vardır. Bunları çoğu zaman dikkate almayız ama çoğu kez bunları yapmıyoruz diye kilo vermekte zorlanırız. Kilolardan kurtulmanın 7 yolundan bahsediyoruz bu haberimizde. Zayıflamak isteyenler bu 7 yolu deneyerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. (daha&helliip;)
Egzersizin estetik bir görünüm için önemi tartışılamaz. Ancak bilinen bir çok yanlış var, bunlardan biri de fazla kiloda ağırlık kaldırmak kasları daha çok çalıştırmak anlamına gelmiyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktaları fitness eğitmeni Özgür Güngör anlatıyor. Eğer egzersiz konusunda merak ettiğiniz çok şey varsa bu haber bir çok sorunuzu...
Altın Çilek son zamanlarda şifa anlamı ile eş değer taşımaya başladı. Bir çok haber bültenin gündeme gelen Altın Çilek aslında yıllardır var olan bir bitki ancak popülerleşmesi için sanırım ekranlara çıkması gerekiyordu. Merak edenleriniz varsa Altın Çilek ve faydaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. (daha&helliip;)
Bahar mevsimi kapıda peki siz hala fazla kilolarınızdan kurtulamadınız mı ? Çok geç değil ancak çokta vaktiniz yok. Nisan ayından sonra sıcaklarla birlikte giyilen incecik ve daracık elbiselerin için sıkışık vücutlar can sıkabilir. Siz bir an önce beslenme şeklinizi değiştirin. Sizler için sitemizde yayınlanan içeriklerin bazılarını listeledik. Tam size göre...
Zayıflama konusunda bildiklerinizi şimdi bir kenara bırakın. Her şeyi unuttuysanız size bir çok uzmanın diyet listesinde verdiği haftalık programı anlatalım. Önce şişkinliklerden, sonra da en son alınan kilolardan kurtulacaksınız. (daha&helliip;)
Kadınların için en sıkıntı dolu dönemlerden biri regl dönemidir. Regl döneminde kilo almak çok mümkün çünkü hormonlardan dolayı beslenme arzusu artıyor. Bunun yanı sıra tatlıya olan düşkünlük artıyor. (daha&helliip;)
Genelde sadece yemek yemekle kilo alındığımızı sanıyoruz ama bu bilgi yanlış. Neden derseniz sebebi açık çünkü şişmanlık birçok metabolik, hormonal, genetik, çevresel ve psikolojik etkenin bir arada bulunduğu kompleks bir hastalık. Bilmelisiniz ki sadece yemek kilo aldırmıyor. (daha&helliip;)
Sporla zayıflamak isteyen yada spor denince akla sadece sağlık kavramı gelen bilinçsiz bir toplumuz. Elbette spor sağlıklı bir hayat için şart ama herşeyin kuralları olduğu gibi spor yapmanında kuralları ve saatleri var. Kalp sağlığı alanında uzman olan doktorlar kalbini seven sabah spor yapmasın diyor. (daha&helliip;)
Son zamanlarda hayatımıza giren ve güzelliği ile artık akıllardan çıkmayacak olan başarılı oyuncu Bade İşcil fiziği dikkat çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda bir reklam filminde de formu sayesinde başrol kapan oyun Bade İşcil ne yaparak formda kalıyor, bu güzelliğini neye borçlu hepsini takipçilerine anlatıyor. (daha&helliip;)
Kilo vermekle sağlıklı kilo vermek arasında çok fark vardır. Bu dengeyi atlayanlar verdikleri kilolardan sonra hastalıklarla boğuşurlar. Bu yüzden kilo verirken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer konuda her diyetin size göre olmadığıdır. Bu nedenle zayıflamak istediğinizde kulaktan dolma diyetlerle değil de uzmanların verdiği...
Sayfa başına git