Temmuz 2011 Ayında Eklenen Konular

Ramazan ayında beslenme diğer aylara göre daha çok gündemdedir. Aslında her zaman yapmamız gereken ve uymamız gereken beslenme şekilleri ramazanda açlıkla birleşince daha çok önem kazanır. (daha&helliip;)
Ramazanda sağlıklı beslenme şu günlerde en çok sorulan sorulardan biri. Ramazan ayında açlık hissi iftarda hızlı ve çok yemek yeme isteği doğurduğu için tüm kurallar bozuluyor. Normalde ramazan ayının amaçlarından biri mideyi dinlendirmek ve düzene sokmak. (daha&helliip;)
Zayıflamak için genelde çevremize yada her an hayatımızda olan ünlülere bakarız. Ünlüler nasıl zayıflıyor acaba diye düşünerek zaman geçiren olduğunu düşünüyoruz. Eğer sizde ünlülerin nasıl zayıfladığını merak ediyorsanız bu haberlerde sorularınızın cevabını alabilirsiniz. (daha&helliip;)
Sağlıklı bir diyet yapmak istediğinizde aklınıza çok soru gelir. Neler yapmamız gerektiğini bir çoğumuz bilemeyiz ve bu nedenle zayıflarken hasta olmak veya halsiz düşmek kaçınılmaz olur. Aslında zayıflarken halsizlik ve güçsüzlük çekmeye gerek yoktur. (daha&helliip;)
Diyet denildiğinde çoğumuzun aklına zayıflamak için açlıktan ölmek gelir. Aslında çok ters konulardır, yani zayıflarken sağlıklı olmalısınız ki verdiğiniz kilolardan sonra enerjiniz düşmemeli. Düşen enerji sağlık dengenizi bozarsa zayıflarken hasta olabilirsiniz. (daha&helliip;)
Zayıflamak için her yolu deneyip en sonunda ameliyat olmak istiyorsanız bir kez daha düşünün. Ameliyat olmadan zayıflamak mümkün olmasa yüzlerce insan nasıl zayıflıyor diye hiç düşünmediniz mi. Bence düşünün ve ameliyat olmadan önce bir kez daha göz gezdirin. (daha&helliip;)
Obezite günümüzün en ciddi hastalıklarından biri. Uzmanlar ve bilim adamları her gün yeni çözümler üretiyor çünkü artık her 5 çocuktan biri obez. Ciddi bir orana ulaşan obezite hastalığı için Kanadalı bilim adamları farklı çözümler üretmiş. (daha&helliip;)
Kan vermek zayıflatıyor ve bunun dışında daha bir çok işe yarıyor, yani faydası çok. Kan vermek kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar, kandaki yüksek yağ oranı düşer ve kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır. Daha bir çok faydası var, sizin için yakından inceledik. (daha&helliip;)
Her zaman zayıf kişilerin metabolizmalarının daha hızlı çalıştığını düşünürüz ve yediklerini daha hızlı erittikleri için zayıf kaldıklarını sanarız. Aslında kilolu kişilerle karşılaştırıldığında zayıfların metabolizması şişman kişilere göre daha yavaş çalışıyor. (daha&helliip;)
Çevrenizdeki beş kişiden birinin diyet yaptığını fark etmemiş olabilirsiniz. Belki sizde "az yemem lazım" diyerek kısa vadeli diyetler yapıyor olabilirsin. Ancak bu şekilde davranmak zayıflamaktan çok kilo aldırıyor. Az yemek bir alışkanlık olmalı ve haftalık yada aylık diyetlere son verilmeli. Kısa vadeli diyetlerin kilo verdirmediğini biliyoruz, peki kilo aldırdığını biliyormusunuz ?...
Uzun zamandır üzerinde karar alınmaya çalışılan yasa sonunda alındı ve ailelerin yüzü güldü. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları obezite ile mücadele adı altında eğitim kurumlarında hamburger, hazır meyve suyu, enerji içeceği ve kızartma gibi ürünler kesinlikle satılmayacak. (daha&helliip;)
Havalar git gide ısınıyor, Temmuz ayında hissedilen sıcaklıklar İstanbul'da 35 dereceyi bulacak. Sıcak havalarda vücudun su ihtiyacı diğer günlere göre daha çok. (daha&helliip;)
Yazın gelmesiyle zayıflama haberleri de peş peşe magazin medyasına düşmeye başladı. Yaz aylarında kiloları ile plajlara çıkmak istemeyen ünlüler zayıflama sırlarını anlatıyor. Yazın formda gözükmek için elinden geleni yapan ünlümüz 3 Ayda 10 Kilo Vererek görenleri şaşırttı. (daha&helliip;)
Başarılı ve seksi oyuncu Seray Sever son günlerde verdiği kilolarla konuşuluyor. Seksi oyuncu aslına kiloları ile pek fazla gündeme gelmemişti ancak kilo problemi olduğu ortaya çıktı. Zayıflama sırrının da günde 7 öğün yemesi olduğu öğrenildi. (daha&helliip;)
Mesut Yar ve meşhur zayıflatan Antakya biberi hakkında her gün daha başka haberler çıkıyor. Ancak bu konu hakkında Mesut Yar' ın kendi ağzından çıkanlar bilgilerin çoğunu yalanlıyor. Antakya biberi ve nasıl zayıflattığı hakkında tüm detayları Mesut Yar' ın kendi ağzından dinledik ve sizlerle paylaşıyoruz. (daha&helliip;)
Sporla sağlıklı yaşam arasında bağın önemi çok büyük. Uykunun önemi ne diye merak ediyorsanız işte aradı ince çizgi. Düzenli uyku spor kayda faydalı, Sleep adlı dergide yayımlanan araştırmada uzun uyumanın fiziksel performansı artırmada ciddi bir etkisi olduğu savunuluyor. (daha&helliip;)
Zayıflamanın en etkili yolu yürümek. Artık bu mevsimde en çok gündeme gelen en iyi zayıflama yöntemi yürümek olduğu söyleniyor. Sebebi belli, yaz geldi ve güzel hava ile beraber bol bol yürüyüş yapmak mümkün.   (daha&helliip;)
Sayfa başına git