Temmuz 2012 Ayında Eklenen Konular

Ebru Şallı yazıları, tv programı ve önerileri ile güzellik, zayıflama, sağlıklı yaşam gibi konularda çok takip edilenler arasında. Önerdikleri ile bir çok kişinin hayatına renk katmayı başarıyor. Sağlıklı olup olmadığı konusunda pek çok sansasyon çıksa da Ebru Şallı yine de zirvede. Şimdi ki haberimiz detox içeceği. Bu detox ile sizde güzelliğinize...
Beslenme ve Diyetetik Bilim Dalı, besinlerin üretiminden insan hücresinde kullanılmasına kadar geçen tüm aşamalarda, insanla besin arasındaki ilişkileri inceleyen bir bilim dalıdır. Temel konusu insan sağlığı ve gelişimi olan beslenme, toplumların kültürleri, ekonomik olanakları, sağlık ve teknolojik gelişmeleriyle yakından ilintili olup; bu alanlardaki değişimlerden etkilenerek gelişmiştir. (daha&helliip;)
Canan Efendigil Karatay, ömrünün 50 yılını hekimlik hizmetine adamış, birçok ünlü isme hocalık yapmış, değerli bir kardiyoloji profesörü. Prof. Dr. Canan Karatay Efendigil Türkiye‟de ilk kez uyluk artar damarı yoluyla koroner anjiografi yapan kişi; yani işin duayenlerinden biri. Yıllarca Dünya‟nın Avusturalya haricindeki 4 kıtasında ünlü kalp merkezlerinde hekimlik yapmış. (daha&helliip;)
Sağlıklı zayıflama programlarında; vücutta ve kanda her saat yeterli besin ve yakıt vardır, buna rağmen zayıflanılır. Kalorisi diyet uzmanı tarafından hesaplanan zayıflama diyetlerinde, keton cisimcikleri oluşmaz, ağız kokusu oluşmaz. Sitemizin diyetisyenlerinden Işın SAYIN bu konu hakkında merak edilenleri cevaplıyor. (daha&helliip;)
Bitkilerle zayıflama yöntemleri her zaman işe yaramıştır. Ayrıca doğal olmaları biraz daha güven verir. Zayıflamak için ilk defa bitkilere başvuracaksınız bu yöntemlerden biri sizi zayıflatabilir. Bitkilerin zayıflatma özelliğine bazı bünyeler cevap vermeyebilir ama Ender Saraç bu sefer sizi zayıflatmak da iddialı. Bitki çayları ile bu sefer zayıflayabilirsiniz. (daha&helliip;)
Doktor Ender Saraç sağlıklı bir yaşam için önerilerde bulunmaya devam ediyor. Diyet yaparak zayıflamanın mümkün olduğunu biliyoruz. Elbette kişiden kişiye değişir bu ama yine de en etkili yollardan biridir. Ender Saraç ve diyet önerisi ile sizde zayıflayabilirsiniz. Bu sayede hem sağlığınıza geri kavuşursunuz hemde güzel bir yaz geçirirsiniz. (daha&helliip;)
Zayıflamak isteyenler için diyet her dönemde yapılabilir. Önemli olan kişinin kendi sağlık durumundan haberdar olmasıdır. Ramazan ayında beslenme alışkanlıkları değişir. Bu nedenle zayıflamak yerine kilo alabilirsiniz. Hatta zayıflamayı planlayıp bütün gün aç kalanlar akşam yemeğinde yediklerinin iki günlük besinleri olduklarını fark edemezler. (daha&helliip;)
Prof. Dr. Canan Efendigil KARATAY yazıları ve röportajları ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Son zamanların en çok merak edilen diyet listesi Prof. Dr. Canan Efendigil KARATAY'a ait. Karatay diyet listesi ile güvenli zayıflamanız mümkün. Ancak Karatay diyetinin diğer zayıflama önerilerine göre bazı farklılıkları var hemde şaşırtıcı derece. (daha&helliip;)
Zayıflamak için genelde ilk önce diyetlere başvururuz. Diyet yaparken ise bazı hatalar yaparız. Diyet hatalarının sebebi sebebi diyetten sıkılmak yada ayak uyduramamaktan kaynaklanıyor. Pazartesi başlanıp Çarşamba bırakılan diyetlerin sayısı artıyor. Bu hatalar yüzünden de metabolizmanız bozuluyor ve daha çok kilo alıyorsunuz.Sizde diyet yaparken sorun yaşıyorsanız en çok yapılan diyet hatalarına...
Kavurucu sıcaklar ve uzun yaz günlerinde sağlığımızı korumak çok zor. Tek çözümü de sağlıklı beslenme. Özellikle sıvı tüketimi önemli, artan sıcaklıklarda sıvı tüketimi çok önemli. Bir Ramazan ayının devreye girmesiyle iş iyice ciddileşiyor. İftardan sahura kadar hangi içecekleri içmeniz gerektiğini  Ender Saraç anlatıyor. (daha&helliip;)
Yazın en sıcak günlerini yaşıyoruz ve susuzluk her insanı etkiliyor. Özellikle bu sene yaz ayının tam ortasına denk gelen Ramazan ayı oruç tutanları daha da zorluyor. Susuzluk her dönemde tehlikelidir. Bunu engellemek daha doğrusu düzenli beslenerek frenlemek ve bu daha az zarar görmek mümkün. (daha&helliip;)
Ramazan ayının gelmesi ile beslenme konularında sıkıntı yaşayanlarının sayısı git gide artıyor. Normal zaman ve saatlerde beslenilmediği için bazı zorluklar ortaya çıkabiliyor. Bu tarz özel zamanlarda beslenmenize dikkat edin. Oruç ayında "ne yemeli ve neden yemeliyiz" diye sorularınızı sitemizin diyetisyenlerinden Işın SAYIN cevaplıyor. (daha&helliip;)
Yemekten sonra halsizlik durumu bir çok kişide olur. Bunun sebebi genelde insülin direncidir. Kişiden kişiye değişen insülin direncinin çok farklı belirtileri olabiliyor. Yorgunluk, halsizlik ve terleme gibi bir çok davranışın arkasında insülin direnci olduğunu görürüz. (daha&helliip;)
Sağlıklı bir yaşamın kaynağı yeşilden geçen diyenlerin sayısı çoğalıyor. Bu konuda takip edilen isimlerden biri de Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak. Zayıflatan yeşil içecek iksirleri ile insanlara zayıflama konusunda yardımcı olmaya devam ediyor. (daha&helliip;)
Sağlıklı beslenme uzmanı Taylan Kümeli ramazanda sağlıklı beslenme hakkında önerilerde bulunuyor. Milliyet'e verdiği yazıda bazı önerilerde bulunan kümeli, ramazanda beslenme hakkında bazı uyarılarda bulunuyor. Özellikle oruç tutanlar için bu beslenme önerileri çok önemli. Birden değişecek olan beslenme alışkanlıklarınızı düzenli beslenme ile dengeleyin. (daha&helliip;)
Ramazan ayında beslenme her dönem ciddi sorunlar doğurur. Özellikle oruç tutanlar beslenme alışkanlıklarını birden bire bozarlar. Orucun amaçlarından biri de sindirim sistemini rahatlatmaktır ancak biz aksine daha çok yoruyoruz. Ramazan ayında oruç tutarken düzenli beslenirseniz sağlık problemleri yaşamadan bu dönemi atlatabilirsiniz. (daha&helliip;)
Her yazısı ile ziyaretçilerimiz tarafından büyük ilgi gören Diyetisyen Işın SAYIN, bu yazısında insülin direnci, hipoglisemi ve diyet tedavisi hakkında aklınızda dolanan bir çok soruya cevap veriyor. İnsülin direnci, hipoglisemi ve diyet tedavisi hakkında merak ettiklerinizi bu yazıda öğrenebilirsiniz. (daha&helliip;)
Bugün çok sıradan bir gün olabilir. Hafta sonu yada hafta içi, hafta ortası yada en sıradan Pazartesi. Gün yada yaptığını iş ne olursa olsun yaktığınız kalori bellidir. Sadece ayakta durarak bile kalori yakmış olabilirsiniz. Çok sıradan bir gün olsa da yerinizde adım sayarak kalori yakıp kilo vermeniz mümkün. (daha&helliip;)
Zayıflamak isteyenlere verdiği öneriler ile ülkemizin büyük ilgi ve titizlikle takip ettiği Ender Saraç zayıflama konusunda her gün farklı yöntemler açıklıyor. Zayıflamanın altın kurallarını size aktarıyor, bu kurallar sayesinde sağlıklı ve hızlı zayıflayabilir, yazı daha güzel geçirebilirsiniz. İşte Ender Saraç ve zayıflamanın altın kuralları. (daha&helliip;)
Enerji ve sporcu içecekleri arasındaki farkı bir çoğumuz bilmiyoruz. Genelde enerji veren içecekler denildiğinde akla sadece bir kaç marka gelir. Aslında o içecekler anlık enerji takviyesi yapar ve sadece kısa bir süre hissedilir enerji kaynağını sağlar. Besin olarak pek değerleri yoktur ve pekte faydalı değildirler. Beslenme Uzmanları bakalım bu konu hakkında...
Akatlar Club Sporium spor eğitmenlerinden Ercan Çimenay yağ yakımı konusunda size yardımcı olabilecek önerilerde bulunuyor. Yazın en hızlı kilo verme dönemlerinden biri olduğu için bu yazı boş geçirmeyin. Uzmanların önerileri ile hızlı kilo verebilir ve sağlığınıza daha hızlı kavuşabilirsiniz. (daha&helliip;)
Sigarayı bıraktırma konusunda gösterilen çaba sonuç vermeye başlıyor. Özellikle son bir kaç yıldır kapalı alanlara koyulan sigara içme yasağı ciddi ölçüde sigara kullanımını azaltıp ihtiyaç halini almaktan çıktı. Ancak sigarayı bırakanlar sağlığına kavuşmak isterken kilo almaya başlıyor ve başka bir sağlık problemi ile baş başa kalıyorlar. (daha&helliip;)
Kış boyunca vücudumuzda biriken toksik maddelerini uzaklaştırmak istiyorsanız bu öneriler tam size göre. Yaz detoksu  için uzmanların önerisi belli; sağlıklı beslenmek, hareketli yaşam ve bol su tüketmek. Bunları uygulayarak sağlıklı bir birey olabilir ve yazı zayıflayarak geçirebilirsiniz. Bu yazı boşa geçirmeyin, fazla kilolarınızdan kurtulun. (daha&helliip;)
Fazla kilolu olmak sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Bu sağlık sorunları arasında cinsellik ön sırada. Kilo insanlar cinsel hayatlarında da pek mutlu olamıyorlar. İsteksizlik, performans düşüklüğü, nefes darlığı gibi bir çok nedenden dolayı fazla kilo cinsel hayatın derinden etkiliyor. Beslenmenizi kontrol altına alarak cinsel hayatınızı yoluna sokun. (daha&helliip;)
Son 1 yıldır sürekli gündemden bir türlü düşmeyen “protein diyetleri” ne dair hepimizin merak ettiklerini yanıtlamak istedik ve sitemizin diyetisyenlerinden Işın SAYIN merak edilenleri yanıtladı. Protein diyetleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberin devamında. (daha&helliip;)
Bitkilerle zayıflamak çoğu zaman en çok tercih edilen zayıflama yöntemlerindendir. Doğal olmaları bir çok kilo sorunu olanın en güvendiği kısımdır. Çoğu bitki çayı kilo verdirir ve yağ yakımını hızlandırır. Zayıflatma oranları ne kadar yüksek olsa da bitki karışımlarını kullanmadan önce dikkatli olmakta fayda var. Bitkilerle nasıl zayıflandığını merak ediyorsunuz haberi...
Sayfa başına git