Ağustos 2012 Ayında Eklenen Konular

İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarı sudur. Buda demek oluyor ki suyun bizde önemi çok fazla. Sitemizin diyetisyenlerinden Işın SAYIN düzenli su içmenin faydalarından bahsediyor. Sağlığınız için ve zayıf kalmak için kesinlikle su tüketmenizde fayda var. Düzenli su içerek sağlığınızı dengede tutabilirsiniz. (daha&helliip;)
Çocuklara yemek yedirmek bir çok annenin en zorlu sınavlarından biri. Çağımızın çocuklarının bazı değişiklik alışkanlıkları olduğu için beslenme konusunda da onlarla anlaşmak bir hayli zor olabiliyor. Elbette bu tarz konularda kesinlikle bir uzmana başvurmanız lazım. Aksi takdirde çocuğunuz beslenme sorunları ile karşı karşıya kalabilir. (daha&helliip;)
Hala yaz bitmeden zayıflamanız mümkün. Belki de hala tatile gitmemiş olabilirsiniz. Hemen forma girmek ve Ender Saraç ile zayıflamak mümkün. Dr. Ender Saraç verdiği öneriler ile zayıflamakta zorluk çekenlere yardımcı oluyor. Neleri atlıyor, neleri yanlış yapıyoruz ve neden kilo alıyoruz ? Haberin devamı için tıklayın.
Hadise son günlerde verdiği kilolarla gündemdeki yerini her gün tazeliyor. Toplamda 13 kilo vererek herkesi şoke eden Hadise şimdi ise zayıflamak için servet ödediği konusunda haberleri ile gündemde. (daha&helliip;)
Ünlülerin zayıflama hikayeleri her zaman güzel bitmiyor. Hollywood yıldızları arasında formunu korumak için denenmeyen şeyin kalmadığını hepimiz biliyoruz ve bu tehlikeli yöntemler bazen başa ciddi dertler acabiliyor. Hollywood yıldızı Rachel Zoe bu belaya bulaşanlardan biri. (daha&helliip;)
Bayramın hemen ardından fazla kilolarla baş başa kalanların sayısı epeyce çok. Uzun bir açlık ve sindirim sistemini dinlendiren oruç döneminden sonra birden tüketilmeye başlanan besinler ve özellikle bayramda sınırları aşanlar bazı önerilerimiz var. (daha&helliip;)
Özellikle altı aydan küçük olan bebeklere antibiyotik verilmesi, ilerleyen dönemlerde çok şişman olmalarına neden olabileceği açıklandı. (daha&helliip;)
Uzun bir açlık döneminin ardından harika bir bayram geçirdik. İlla ki bayramda tüm yemek istediklerimizi aynı anda tükettik. Üç güne sığdırılan bu besinler metabolizmamızı çok yormuş olsa gerek. Yaşanan açlık ve sindirim sistemini dinlendirme işlemi boşa gitmiş olabilir. Hatta şimdi diyet yapmak zorunda bile kalabilirsiniz. (daha&helliip;)
Güzel oyuncu Ceyda Düvenci son günlerde verdiği kilolar ile gündemde. Güzel oyuncu pilates ile zayıfladığını söyledi. Yeni halini herkes çok merak ediyor. Verdiği kilolar sonrasında oldukça farklı gözüken Ceyda Düvenci bazılarına göre yeni projesi için bu kadar fazla kilo verdiği öne sürülüyor. Konu her ne olursa olsun fazla kilo sağlığı tehdit...
Özellikle kilo aldıran dönemlerden birine yaklaşırken uzmanlardan dikkat uyarıları gelmeye devam ediyor. Bayramda kilo almak daha kolay olduğu için siz de sağlık durumunuz ne olursa olsun kilo alabilirsiniz. Özellikle oruç tutarak otuz gün boyunca metabolizmasını yavaşlatan kişiler için bayramda kilo almak neredeyse kaçınılmaz. (daha&helliip;)
Kilo alanlar genelde her seferinde suç atacak bir sebep bulmayı başarırlar. Aslında suç attıkları kısımlarda suçludur kilo alma da ancak daha ciddi ve önemli hususlar da mevcut. Özellikle irade sorununun kilo aldırdığı söylenir ancak tek problem irade sorunu değildir. (daha&helliip;)
Zayıflamak için yada hızlı kilo vermek için uzun süreli açlık yaşayanlara uyarılar gelmeye devam ediyor. Düzensiz beslenme, zayıflama hapları yada doktorsuz uygulanan diyetlerden dolayı uzun süreli açlık yaşayanlar da hipoglisemi riskine yakınlar. Uzun süreli açlık beraberinde kilo ve sağlık sorunları ile birlikte gelir. (daha&helliip;)
Mor havuç ile üretilen şalgam suyu A vitamini deposu olduğunu biliyoruz. Vitamin gücünün dışında İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mesut Başak, içeceğin bağırsakları çalıştırıp, hücreleri yenilediğini de söylüyor. Bu sayede hızlanan sindirim sistemi fazla kiloların birikmesine yer vermemiş oluyor. (daha&helliip;)
Ünlü şarkıcı Gülşen hakkında bir çok haber yayınlandı, genelde hepsi formda kalma sırları ve nasıl zayıfladığı hakkındaydı ancak Gülşen'in şimdi başı kiloları ile dertte. Ancak bu sefer Gülşen fazla kiloları ile değil, az kilosuyla baş etmeye çalışıyor yani Gülşen daha fazla zayıflarsa anoreksiya olabilir! (daha&helliip;)
Sıcak hava, nem ve açlık hissi ile Ramazan ayında oruç tutmak bir çoğumuzu yemeğe karşı daha da duyarlı yapıyor. İftarda yemek yeme alışkanlıkları normal öğünlerdeki alışkanlıklarımızdan farklı oluyor. Bu nedenle hızla bozulan beslenme alışkanlıkları nedeniyle sağlığımız da hızla bozulabilir. (daha&helliip;)
Zayıflayan ünlüler arasına hızla giriş yapan Hadise şüphesiz bu yaz en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Özellikle 1,5 ayda verdiği 13 kilo ile uzun süre konuşulmaya da devam edecek. Yeni fiziği ile güzelliğine güzellik katan Hadise verdiği pozlarla sağlıklı bir imaj sergiliyor. Twitter sayfasında paylaştığı son resmi haberin devamında. (daha&helliip;)
Ekranların sevilen ismi Kıvanç Tatlıtuğ, geçen sezon yayına başlayan KUZEY GÜNEY dizisi için sıkı bir forma girip ciddi kilo vermişti. Dizideki rolü için bile olsa hayranları onu görünce şaşırdı ama yine de dizinin büyüsü ile kabullendiler. Ancak Kıvanç Tatlıtuğ yazın Yılmaz Erdoğan'ın çektiği sinema filmi için yine kilo verdi ve artık tanınmaz...
Amerika Diyabet  Vakfı tarafından yapılan araştırma da günde 3 kez bir avuç kuru üzüm yiyerek aynı değer kalori de atıştırmalıklara kıyasla yemek sonrası artan kan şekerinin düşmesine yardımcı olduğu ortaya çıktı. Zaten kuru üzüm ve faydaları da saymakla bitmiyor. Bu neden iyi bir alternatif olabilir. (daha&helliip;)
Herkesin yakından takip ettiği diyetisyen Taylan Kümeli kahvaltıda çok farklı bir diyet menü öneriyor. Kahvaltı sofrasında Kümeli'ye göre peynirlerden domates ve salatalığa kadar her şey olmalı. Ancak Taylan Kümeli için nar ve armut ekleyerek tükettiği müsli kahvaltı sofrasının en başında yer alıyor. (daha&helliip;)
1975 doğumlu güzel aktör Angelina Jolie güzelliğinin yanı sıra zayıf hatta sıfır beden oluşuyla herkesi kendine hayran ediyor. 6 çocuk annesi Angelina Jolie sır gibi sakladığı zayıflama yada zayıf kalma sırlarından birini açıkladı. Özellikle herkesin kendine özel denediği bitkisel çay karışımlarından Angelina Jolie'nın da var. (daha&helliip;)
Ceyda Düvenci 35 yaşında ve hala güzelliğinden ödün vermeyen başarılı bir oyuncu. Ekranların sevilen Ceyda Düvenci ismi şimdide verdiği kilolarla gündeme geldi. Öyle böyle değil tam 15 kilo vererek herkes şaşırttı Ceyda Düvenci. Güzel oyuncu Ceyda Düvenci pilates ile zayıfladığını söyledi. Yeni halini herkes çok merak ediyor. (daha&helliip;)
Sevilen şarkıcı Hadise verdiği kilolarla herkesi şaşırttı. Geçen dönem ekranlardan hiç inmeyen Hadise bu dönem de süprizlerle yeni bir döneme gireceğini belirtiyor ve öncesinde kendine de çeki düzen vermişe benziyor. 13 kilo vererek herkesi şaşırtan Hadise, Yaşam koçu Şeyma Coşkun'un kontrolüne bu kiloları verdiğini söyleniyor. (daha&helliip;)
Herkesin yakından takip ettiği Ebru Şallı Tan, önerileri ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Güzelliği, formda kalışı ve yaşam şekli bir çok kadının hayalini süslüyor. Zayıflama önerileri ve diğer bir çok tavsiyesi ile Ebru Şallı Tan en çok takip edilen spor eğitmenlerinden biri haline geldi. (daha&helliip;)
Sıcak havalarla birlikte gelen Ramazan ve oruç dönemi çok zorlu bir dönem olarak sayılabilir. Açlık, susuzluk ve sıcak hava ile birleşen bu zorlu dönemde öfke kontrolü ve beslenmenin etkisi çok büyük önem taşıyor. Sitemizin diyetisyenlerinden Işın SAYIN bu konuda hakkında çok değerli öneriler de bulunuyor. (daha&helliip;)
Yaz geldi ve tezgahlar meyvelerle doldu taştı. Sıcak havanında etkisi ile yemek yerine meyve tüketimi arttı. Meyve sıralamasında ilk sırayı karpuz alıyor diyebiliriz. Yaz mevsiminde bol miktarda yetişen ve her buzdolabında yerini alan karpuzu nasıl tüketmeliyiz. Karpuzun faydaları hakkında Beslenme Uzmanı Selma Uçar merak edilenleri açıkladı. (daha&helliip;)
Yaz aylarında yetişen meyvelerin bolluğu sürerken, hepsinin ayrı faydaları bulunmakta. Yaz meyvesi olan armut meyve tezgahlarında yerini alırken, bu meyvenin vücudumuza faydalarına göz atalım. Yazın en güzel meyvelerinden biri olan armudun faydaları saymakla bitmiyor aslında. (daha&helliip;)
Kıvanç Tatlıtuğ son dizisi Kuzey Güney için verdiği kilolarla zaten çok tepki almıştı. Daha fazla kilo vermeyeceğini düşünen hayranları yanıldı! Kıvanç Tatlıtuğ “Kuzey Güney” için 13 kilo vermişti, yeni sinema filmindeki rolü gereği 7 kilo daha verince tanınmayacak hale geldi. Verdiği kilolar yüzünden hayranlarından büyük tepki toplamaya başladı bile. (daha&helliip;)
Sayfa başına git