Ekim 2012 Ayında Eklenen Konular

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler en hızlı ve en kolay yoldan kilolarından kurtulmak isterler. Kulaktan duyma, komşunun yada arkadaşın denediği diyetleri bir dönem uygulayan ve bu şekilde kilo vermiş kişiler bulunmaktadır. Fakat bu şekilde şok diyetlerle hızlı bir şekilde kilo vermek doğru mu? (daha&helliip;)
Araştırmalara göre sağlıklı beslenen çocuklar daha zeki. Avusturalya' da 7000 çocuk üzerinde yapılan araştırmaya göre 2 yaşından önce şeker ve çikolata tüketmeye başlayan çocukların 8 yaşına geldiklerin de zekaları sağlıklı beslenen yaşıtlarından daha düşük olduğu gözlendi. (daha&helliip;)
Saba Tümer'in programına katılan İbrahim Saraçoğlu sağlık için uygulanabilecek bazı önerilerde bulunuyor. Yemeklerde mutlaka sıvı yağ kullanın. Kesinlikle tatlandırıcı kullanılmayın. Yulaf ezmesi ve yoğurdu karıştırarak tüketildiğinde hem yağ yakımı hemde sindirim sisteminizin rahatladığını hissedeceksiniz. (daha&helliip;)
Zayıflama konusunda merak edilen bir çok madde var. Ünlüler nasıl zayıfladı yada nasıl zayıflıyor ? Zayıflamak için neler yapılmalı yada zayıflayan ünlüler hangi yöntemlerle zayıflıyor. Tüm bu soruların cevabını sitemizde bulmanız mümkün. (daha&helliip;)
Hamilelik süresince hem anne adayının hemde bebeğin sağlığı açısından beslenme çok önemlidir. Bebeğin anne karnında beslenmesi gelişiminde çok etkilidir. Anne adayları günün herhangi saatinde mutlaka bir bardak süt içmeliler. (daha&helliip;)
Kilo vermek nasıl zorsa ve zahmetli ise kilo almakta bazı bünyeler için o kadar zor. Sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler kesinlikle beslenmelerine dikkat etmeliler. Ender Saraç sağlıklı kilo almak isteyen kişilere günlük program vermektedir. (daha&helliip;)
Günümüzde birçok hastalığın ana nedenlerden biri sağlıksız beslenmektir. Doğru beslenme bebeklerin doğumundan itibaren büyük önem taşıyor. Çocuklarda sağlıklı beslenme okul hayatından sosyal yaşama kadar pek fazla alanda etkili oluyor. (daha&helliip;)
İbrahim Saraçoğlu kolestrol düşürücü bitkiler hakkında merak edilenleri açıklıyor. Kolestrolü düşürmeye yönelik hazırlanabilecek mükemmel kürler olduğunu açıklayan Saraçoğlu, insanların bu kürlerden fayda görebileceklerini söylüyor. (daha&helliip;)
Spor açısından dengeli beslenme çok önemlidir. Avuç içi kadar bir yiyecek midenize minimum 3 saatlik bir işleme tabı tutulur. Eğer mideniz doluysa ve bu şekilde spor yapacak olursanız vücudunuzdaki büyük bir çoğunluk kan rezervini midenize hucum etmesini sağlayacaktır. (daha&helliip;)
Diyet yaparken ne yemeliyim diye düşüneniniz çoktur. Yaptığınız diyetin işe yaramasını ve kısa bir sürede sağlıklı bir şekilde zayıflamak herkesin hayali. Ancak diyet dostu besinler olmadan bu çok zor çünkü diyetle birlikte kaybedilen direnç yediklerimizle geri alınmak zorunda aksi takdirde hastalıklar kapıda. (daha&helliip;)
Kısa bir süre önce bir kız çocuğu dünyaya getiren ünlü şarkıcı Beyonce, verdiği konserde hayranlarını şaşkına çevirdi. Kısa bir sürede yeniden eski formuna kavuşan ünlü şarkıcı sahneden hayranlarına nasıl zayıfladığını açıkladı. Sizde merak ediyorsanız detaylar haberin devamında. (daha&helliip;)
Ebru Şallı sağlıklı yaşam ve sportif bir vücut deyince akla ilk gelen isimlerden biridir. 9-10 yaşından beri vejetaryen olan Ebru Şallı dengeli beslenmenin spora etkisi hakkında ayrıntılı açıklamalar yapıyor. (daha&helliip;)
Sağlıklı ve uzun yaşam için yeterli ve dengeli beslenmeliyiz. Yetersiz ve dengesiz beslenme vücut direncimizi azaltır, hastalıklara yakalanma oranı artar ve yakalandığımız hastalıklar daha ağır geçer. Yetersiz ve dengesiz beslenme kalp damar hastalıkları, kanser, sindirim sistemi hastalıkları ve şeker hastalıklarının nedenlerinden biridir. (daha&helliip;)
Ekranların sevilen ismi Nurgül Yeşilçay formunu hiç kaybetmiyor. İdeal kilosunu nasıl koruduğunu sorduklarında bazı ipuçları veriyor güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay. Kilosunu korumak konusunda kesin kararları olan ünlü isim bakın ne önerilerde bulunuyor. (daha&helliip;)
Kolesterol yağ yapısında bir maddedir. Kanda lipoprotein adı verilen maddelerle taşınır. Gelişim çağında gelişime yardımcı, bazı hormonların yapısına girmekte olan bir maddedir. Kanda kolesterolü taşıyan maddeler başlıca 2 tanedir. (daha&helliip;)
Dengeli beslenme yaşam kalitemizi arttırmaktadır. Dengeli beslenme, öncelikle daha sağlıklı, daha zinde, daha enerjik, daha pozitif, daha mutlu olmayı birebir etkileyen önemli bir etkendir. Dengeli beslenme az ve öz beslenmek anlamına gelmektedir. (daha&helliip;)
Dengeli beslenmenin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaların en başında yaşlanmayı geciktirici etkisidir. Dengeli beslenen insanlar diğerlerine oranla daha sağlıklı ve ve daha uzun ömürlü olmaları mümkündür. O halde sizde doğru beslenme ile yaşlanmayı durdurabilirsiniz. (daha&helliip;)
Kolesterol diyeti ile kolesterolünüzü dengeleyebilir ve düşürebilirsiniz. Çok hassas bir konu olduğu için her ne koşulda olursa olsun kolesterol ile alakalı önlem alırken şiddetle doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. (daha&helliip;)
Her gün tükettiğimiz besinler belki de sağlığımızı tehdit eden aşırı kolesterol içeriyor. Bu nedenle yediklerinize dikkat ederek kolesterol ayarlamanızı kendiniz yapmalısınız. Aksi takdirde erken yaşlarda sağlık sorunları yaşamaya başlayabilirsiniz. (daha&helliip;)
Kolesterol, hayvanların vücut dokularındaki hücre zarlarında bulunan ve kan plazmasında taşınan bir sterol, yani bir steroid ve alkol birleşimidir. Daha düşük miktarlarda bitkilerde de bulunur. (daha&helliip;)
Dengeli beslenme hayatın her alanında etkisini büyük ölçüde gösterir. Yediden yetmişe her yaşta bireyin beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle spor yapan kişiler doğru ve düzenli beslenme kurallarına uymak zorundadır. (daha&helliip;)
Kurban bayramında artan kırmızı et tüketimi, vücut yağ oranında ve kolesterol seviyelerinde artışa neden oluyor. Bu tüketimi artışı orta yaş üzeri kişilerde çarpıntılar ve sağlık problemlerine neden oluyor. Bu nedenle özellikle sabah et tüketmeyin ve gün içinde bol bol su için. (daha&helliip;)
Kilo almak çok kolaydır ancak kilo vermek hiç kolay değildir. Eğer kilo vermeyi başardıysanız şimdi önemli olan verdiğiniz kiloları geri almamak yani ideal kilonuzu korumak. İdeal kilonuzu korumak için bazı ufak ipuçları var. Bunlara uyduğunuz takdirde verdiğiniz kiloları geri almayacak ve bu sayede ideal kilonuzu koruyacaksınız. (daha&helliip;)
Her zaman her iş kafada biter derler, bunun gerçeklik oranı nedir bilinmez ama fazla kilo problemi yaşayanlar gerçekten beyinlerinde bu duruma bir son verebiliyorlar. Michigan Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre iştah kesmeye yarayan hormon artık insanlarda işe yaramıyor. (daha&helliip;)
Adet gecikmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi ve mutlaka teşhis edilmesi gereken gebeliktir. Özellikle yumurtlama çağındaki kadınlarda ve cinsel aktivitesi olan kadınlarda gebelik mutlaka teşhis edilmelidir. Ancak adet gecikmesine neden olabilecek birçok sebep vardır. (daha&helliip;)
Balık mevsimi başladı. Mutfaklarımızda pişirilen nefis balıklar sofralarımızı süslüyor. Pierre Dukan hem değişik hemde sağlıklı bir balık tarifiyle tanıştırıyor bizi. Şimdiden afiyet olsun... (daha&helliip;)
Kurban Bayramı ülkemizde et tüketiminin arttığı özel dönemlerden biridir. Yemeklerde neredeyse her gün her öğün et yemekleri, sabah kahvaltılarında kavurmalar bu özel günde hep baş köşededir ancak lezzetinin yanı sıra zararlı yönleri de var. (daha&helliip;)
Sayfa başına git