Açlık yatıştıran atıştırmalıklarAçlık yatıştıran atıştırmalıklar
3 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 3.648 kez okundu.

Açlığınızı yatıştırmanın yollarını sizde aramış olabilirsiniz. Bir çok öneri vardır bu konuda ama farklı bir atıştırmalık zayıflarken size yardımcı oluyor. Genelde kilo aldırdığı düşünülen kuru yemişler açlık yatıştırması sayesinde zayıflamaya da yardımcı olabiliyor.

Diyet yaparken yada zayıflamak için bir programa dahil olduğunuzda açlık çektiğiniz zamanlar olabilir. Bu zamanları kolaylıkla atlatabilmek için kuru yemiş önerileri ile açlığınızı yatıştırabilirsiniz.

Atıştırmalıklar listesinin başında badem geliyor. Beden ve zihin yorgunluğunu azaltan hatta gideren badem çok tüketilmediği takdirde iyi bir atıştırmalıktır ve tok tutar.

 

Fındık kuvvetli bir atıştırmalık olarak her zaman karşımıza çıkar. Kolesterolün düşmesine de yardımcı olan fındık da çok tüketilmediğinde faydası çoktur. E vitamini açısında da oldukça zengindir fındık.

Antep fıstığı da tok tutan atıştırmalıklar arasındadır. Antep fıtığında kolesterol içeren bir madde yoktur. Adı daha önceden kötüye çıktığı için antep fıstığı zayıflama dönemlerine pek görülmez ancak zararı yoktur.  Aksine kandaki kolesterol seviyesini düşürür

Açlık yatıştıran en etkili atıştırmalık da beyaz leblebi. Mide suyunu çeker ve zayıflamak isteyenlerde ki açlık hissini bastıran etkili bir kuruyemiştir beyaz leblebi.

Sarı leblebi ise bildiğiniz nohuttur. Kuvvet verir ve anne sütünü arttırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git