Ağız Kokusu Olanlar İçin Öneriler

Ağız kokusu olanlar için öneriler


Öncelikle ağız bakımına önem verilmelidir.  45 derecelik eğimle günde en az 2 kez 3 er dakika dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Ayrıca diş ipi kullanımını da alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Genelde diş ipleri diş etlerini kanattığı bahanesiyle kullanmayan kişiler için piyasada birçok çeşit alternatif diş ipleri satılmaktadır.

Mutlaka diş ipi kullanılmalıdır. Dişleri fırçalarken dil üzerini de mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Eğer düzenli olarak yaptığınız ağız bakımından sonra ağız kokusu devam ediyorsa mutlaka uzmana başvurmanız gerekmektedir. Çünkü bu durum önemli hastalıkların habercisi olabilir. Mide, bağırsak, karaciğer hastalıkları, bazı böbrek hastalıklarında, bazı ilaç kullanan kişilerde ve şeker hastalarında ağız kokusu belirtisi görülebilir.

Ayrıca yenilen bazı yiyeceklerde ağız kokusu yapabilir. Karbonhidrat tüketiminde ağıza alınmasından vücuttan atılmasına kadar yaklaşık 48 saat sürmektedir. Bunun sonucunda da kendine has kokusu olmaktadır. Baharatlı, asitli yiyecekler, pastırma, sucuk gibi yiyeceklerin tüketilmesi durumunda da bu yiyeceklerin vücuttan atılmasına kadar bu kokular ağzıda da devam etmektedir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir