Anne olmak için 40 kilo verdiAnne olmak için 40 kilo verdi
11 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 6.020 kez okundu.

Fazla kilolar hamilelik sonrasında önemli olduğu kadar öncesinde de çok önemlidir. Kadınların sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirebilmeleri için kendi boy ve kilo oranlarına göre olmaları gereken kilo ağırlığı olmalıdır.

İzmir’de yaşayan 27 yaşındaki Yasemin Akaysoy 105 kiloydu ve doktoru bu kilo ile sağlıklı bir hamilelik ve doğum gerçekleştiremeyeceğini söyledi. Akaysoy anne olabilmek için zayıflaması gerekiyordu.

105 kilo olan Akaysoy anne olabilmek için ameliyatla midesini küçülttü. Geçirdiği ameliyat sonrasında planlı bir şekilde zayıflamaya başlayan Akaysoy 40 kilo verdi. Planlı ve düzenli bir şekilde kilo vermesinden sonra hamile kalarak sağlıklı bir erkek bebek doğurdu.

Anne olabilmek için 18 ayda 40 kilo verdi. Yıllarca kilolu bir şekilde hayatını sürdüren Akaysoy evlendikten sonra çocuk sahibi olmak istediğinde kiloları yüzünden vücudunun yumurtlamayı durdurduğunu öğrendi. Geçirdiği mide ameliyatı sonrasında 105 kilodan 65 kiloya düştükten sonra annelik heyecanını yaşamaya başladı.

 

Kaynak: İHA

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git