Anne Sütünü Artıran Besinler

Anne sütünü arttıran yiyecekler


Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, Anne sütü ve anne sütünü artırmak için çok önenli tavsiyelerde bulundu. Anneler genellikle biyolojik gerekliliklerden dolayı sütleri azaldığında bilinçsiz olarak yanlış beslenirler. Bu bilinçsiz beslenmeden dolayı belki süt artar fakat besleyiciliği azalabilir. Annelerin sütlerini artırmak için tahin helvasıdutbeyaz üzüm veincir tüketip bol su içmeleri gerekir.


Anne Sütünü Artıran Yiyecekler

Peki bu besinler ne işe yarar ve ne kadar faydalıdır?:

İnciranne sütü artmasını sağlar. Kış dönemlerine girerken vücudun direncini artırıp rahatsızlıklara karşı yüksek oranda direnç savunma sağlar.

Beyaz dutdut kurusuanne sütü artırır. Kansızlığa iyi gelirken aynı zamanda vücudunuzu kuvvetlendirir. Oral bölgeler, bademcik iltihabıboğaz iltihabıdiş eti rahatsızlıklarısoğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıklar için çok faydalıdır. Ateş düşürücü etkiye sahiptir. Karaciğer için gerekli kuvveti sağlar. Sindirim sistemi ve boşaltım sistemi için faydalıdır. Hazmı kolaylaştırıcıetkisi vardır.

Beyaz üzüm, Yeni anneler için süt artıran özelliktedir. Kalp damar hastalıkları için etkilidir ve daha önce kalp damar rahatsızlığı geçirenler için çok faydalıdır. Ritim bozukluğu için önerilir ve ritim bozukluğu rahatsızlığını önler.

Tahin helvasıanne sütü artmasını sağlar. balgam söker, saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırır,sedef hastalığıegzama gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Balık yediğiniz öğünlerde tükettiğiniz zaman rahatlatıcı etki gösterir.

Dereotuanne sütü artırmak için tüketmeliniz gereken şifalı bitkiler grubundadır.

Peki Anne sütünün artmasını engelleyen gıdalar hangileridir?

Nanemaydanoznişasta veya nişasta barındıran gıdalar ve turşu kesinlikle süt artırma düşüncesi ile tüketilmemelidir. Bu gıdalar tam tersi bir etki yaratarak anne sütünün azalması sorununu ortaya çıkarır.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir