Aşırı et tüketimi ve sonuçlarıAşırı et tüketimi ve sonuçları
28 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.371 kez okundu.

Kurban bayramında artan kırmızı et tüketimi, vücut yağ oranında ve kolesterol seviyelerinde artışa neden oluyor. Bu tüketimi artışı orta yaş üzeri kişilerde çarpıntılar ve sağlık problemlerine neden oluyor. Bu nedenle özellikle sabah et tüketmeyin ve gün içinde bol bol su için.

Aşırı et tüketimi sonrasında aldığınız kalorisi birden tavan yapar. Kırmızı etin aşırı tüketilmesi hızlı alınan aşırı kilo almaya, kolesterol yüksekliğine, kalp ve damar hastalıklarına, tansiyon yükselmesine  ve bazı karaciğer ve barsak hastalıklarına yol açabilir.

2 bardak su içerek güne başlayın. İştahınızı kontrol etmenize ve sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar. Kahvaltınız atlamayın ve kahvaltıda et tüketmeyin. Bayram da öğün saatleri değişir. Bu nedenle öğün saatlerinizi düzene sokun. Misafirliklerde ise tatlı tuzlu tüketimine dikkat edin.

Şeker hastaları başta olmak üzere tatlı tüketimine de dikkat edilmelidir. Aşırı tatlı tüketimi kilo artışının yanı sıra hazımsızlık, mide yanması, gaz, barsak bozuklukları gibi sindirim sistemi sorunlarına da yol açmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git