Aşırı et tüketimi ve sonuçları

Aşırı et tüketimi ve sonuçları


Kurban bayramında artan kırmızı et tüketimi, vücut yağ oranında ve kolesterol seviyelerinde artışa neden oluyor. Bu tüketimi artışı orta yaş üzeri kişilerde çarpıntılar ve sağlık problemlerine neden oluyor. Bu nedenle özellikle sabah et tüketmeyin ve gün içinde bol bol su için.

Aşırı et tüketimi sonrasında aldığınız kalorisi birden tavan yapar. Kırmızı etin aşırı tüketilmesi hızlı alınan aşırı kilo almaya, kolesterol yüksekliğine, kalp ve damar hastalıklarına, tansiyon yükselmesine  ve bazı karaciğer ve barsak hastalıklarına yol açabilir.

2 bardak su içerek güne başlayın. İştahınızı kontrol etmenize ve sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar. Kahvaltınız atlamayın ve kahvaltıda et tüketmeyin. Bayram da öğün saatleri değişir. Bu nedenle öğün saatlerinizi düzene sokun. Misafirliklerde ise tatlı tuzlu tüketimine dikkat edin.

Şeker hastaları başta olmak üzere tatlı tüketimine de dikkat edilmelidir. Aşırı tatlı tüketimi kilo artışının yanı sıra hazımsızlık, mide yanması, gaz, barsak bozuklukları gibi sindirim sistemi sorunlarına da yol açmaktadır.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir