Aslıhan Güner’in zayıflık sırrıAslıhan Güner’in zayıflık sırrı
5 Mayıs 2011 tarihinde eklendi, 11.978 kez okundu.

Asi ve Çemberimde Gül Oya gibi dizilerden tanıdığımız Aslıhan Güner, takipçilerine nasıl beslendiğini anlatıyor. Güzel oyuncu Aslıhan Güner sözlerine şöyle devam ediyor; “Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Çünkü sürekli çalışıyorum ve gerek hava şartlan gerekse set ortamında beslenmem ve bedenime bakmam oldukça önemli.

Bu yüzden ilaç almak ya da sürekli doktora gitmek yerine bol bol meyve tüketiyorum. Her akşam mutlaka meyvemi yerim, öğlen de yine bir adet meyve mutlaka çantamda bulunur.

Sabahlan kahvaltımı atlamam. Kahvaltıdaki en büyük anlayışım beyaz peynirdir, en çok onu tüketirim.”

Kilo almaktan korkarım

■ Şişmanlıkla ilgili olarak neler söylemek istersin? Düşüncelerin nedir?

Şişmanlık bende genelde mutsuzluğu çağrıştınyor. İstediğin kıyafetin üstünde hayal ettiğin gibi durmaması vücuduna fazla yük ve bir süre sonra getirdiği bedensel rahatsızlıklar. Kilo aldığımda son bir iki haftamı düşünürüm ve anlanm ki fazla yemeye başlamışım hemen azaltınm ve vücudumu dinlendiririm. Kahvaltımdan ödün vermem ama özellikle akşam yemeklerimi fazlasıyla hafifletirim ve bu işe yarar. Ergenlik dönemimde fazla kilosu olan çocuklardandım o yüzden kilolu olma durumunun nasıl bir his olduğunu ve diyet psikolojisini çok iyi bilirim. 0 dönemde yapmadığım diyet, denemediğim yöntem kalmamıştı. O yüzden tabii ki kilo almaktan hâlâ korkarım. Son 2 senedir kilom sabidendi, şimdi çok mutluyum fakat kilo almaktan korkmuyor değilim.

■ Sizce çocukları obezite tehlikesinden korumak için aileler nasıl bir yol izlemeli, siz olsanız neler yapardınız?

Sanırım annemin bana yaptığı şekilde yaptığım yemeklerin ona şirin görünmesi için fikirler üretirdim. Mutlaka onunla birlikte ben de aynı yemekleri yerdim ve özenmesini sağlayabilirdim çünkü örnek alma durumu çocuklukta en yüksek seviyede. Onun dışında değişik tabaklar, sevdiği figürlerle yaptığım yemekşekilleri vb. şeyler biraz daha büyüdüğünde de onunla konuşarak sağlıklı beslenmeyle ilgili anlayabileceği şekilde fikirlerimi anlatırdım, belki bir faydası dokunabilir böylece yaptığım

Bir gününüzün yemek mönüsünde neler var?

Öğlen ve akşam çorba mutlaka içerim ve sebze yemeğini et ve tavuktan daha çok tüketmeye çalışırım ama et, tavuk ve balığımı da hiç atlamam. Pilav ve makarna çok seviyorum yememem mümkün değil ama az yerim. Ekmeği önceden çok tüketirdim, şimdi bazen yemeği bile unutuyorum en fazla bir dilim yiyorum. Onun dışında metabolizmamı sürekli çalıştırmak için aralarda kuru incir, siyah kuru üzüm, fındık gibi kuruyemişlerden azar azar yiyorum. Kısacası her şeyden mek gerek diye düşünenlerdenim ama miktarını abartmadan.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git