Göbek Eritme Yöntemleri

Avrupa’nın en obezi Türk kadınları


Dünyanın saygın tıp dergisi Lancet’te yayımlanan bir araştırma son 30 yılda obezitenin ikiye katlandığını ortaya koydu. Araştırmaya göre Avrupa’daki en obez kadınlar Türkiye’de. Uluslararası Tıp Dergisi Lancet’te yayımlanan araştırmanın sonuçları Türkiye ve tüm dünyada giderek artan obezite riskini gözler önüne serdi.

199 ülke ve bölgede yapılan araştırmaya göre, son 30 yılda obez sayısı ikiye katlandı. Dünyada 205 milyon erkek ve 297 milyon kadın obez. Gelişmiş ülkeler arasında ABD, obezite konusunda tehlike çanlarının çaldığı ülkelerin başında geliyor. Avrupa’da ise en şişman Türk kadınları ardından Çek cumhuriyeti , İngiltere ve Malta geliyor. Avrupa’nın en zayıf kadınları ise İsviçreliler. İsviçre’yi İtalya, Fransa ve Yunanistan izliyor. Araştırmacılar obezitenin artışını beslenme alışkanlıklarındaki değişim, gelir seviyesinin yükselmesi ve artan kentleşmeye bağlıyor.

ntvmsnbc ve Ajanslar

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir