Az Yemenin Yolları

Az yemenin yolları


Öğünlerde  fazla yemek gibi sorunuz varsa bu ipuçlarını sakın kaçırmayın. Öğünlerin ardından neler yapmalısınız, neler tüketmelisiniz, nelere dikkat etmelisiniz hepsini bilmenizde fayda var. Eğer öğünlerinizi abartıyor ve kendinizi hep aç hissediyorsanız kesinlikle bu önerileri dikkate alın.


Yemeklerden önce doğru yağ içeren besinleri tüketirseniz beyninize tok olduğunuz sinyalini göndererek, hormonal sisteminizi şaşırtabilirsiniz. Yemekten 20 dakika önce bir miktar yağ içeren yiyecekler tüketirseniz (6 ceviz, 12 badem veya 20 fıstıkta yaklaşık 70 kalori bulunmakta) beyniniz ve midenizle iletişime geçerek tokluk hissi sağlamak için sinyaller gönderen kolesistokinin üretimini teşvik etmiş olursunuz. Böylece yemeğe aç olduğunuz için değil, keyif için oturacaksınız bu da az yemenizi garanti edecek.

Normal insan yemeyi tokluk hissi gelmeden bitirir, böylece hormonların devreye girmesine engel olur. Aynı sebeplerle, yemeği yavaş yemelisiniz. Bir elektrik süpürgesi hızıyla yemekleri mideye indirirseniz, tokluk hormonlarınızın doymasına izin vermemiş olursunuz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir