Bahar ile Gelen Göz Alerjileri

Bahar ile gelen göz alerjileri


Baharın gelmesiyle kimilerin içini heyecan yerine tedirginlik alır. Alerjilerin baharla birlikte kendini yeniden göstermesi çoğu zaman sorun teşkil etmektedir. Baharın gelmesiyle alerjinizin artmaması için size birkaç öneri…

 

Gözde kızarıklık, kaşıntı,ışık ve güneşe aşırı hassasiyet  ve sulanma gibi şikayetleriniz varsa sizinde göz alerjiniz olabilir. Eğer göz nezlesi olup geç teşhis edilmesi durumunda göz kapaklarınızda düşme, kısılma, korneada yaralar ve kalıcı göz bozukluklarına sebep olur. Gözlerinizde hissettiğiniz rahatsızlık verici ve devamlı olan her durumda uzmana muayene olmanız önerilir.

 

Göz alerjilerinde korunmak için tozlu ortamlardan uzak durup şapka ve gözlük takarak dışarıya çıkın. Havalandırma yerine filtreli olduğu için klima kullanın. Gözünüzü elinizle kaşıyıp, ovuşturmayın. Göze el temasından mümkün olduğunca uzak durun. Yatak odanızda toz çekmeyen kumaşlardan yapılmış, sık yıkamaya müsait yatak örtüleri ve nevresimler kullanmayı tercih edin. Evde toz alırken ıslak bez kullanın. Evinizi de mutlaka günde bir kez süpürün. Ellerinizi ve yüzünüzü sık sık bol su ile yıkamayı da ihmal etmeyin.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir