Bayramda tatlı tüketimine dikkat!

Bayramda tatlı tüketimine dikkat!


Her bayramda olduğu gibi tatlı tüketimi yine rekor seviyede artıyor. Özellikle oruç tutanlar için bayramda beslenme çok önemli. Uzun süre dinlenen ve yavaşlayan metabolizma bayramla birlikte tüketilen tatlılarla riske girebilir. Özellikle kolesterol sorunu yaşayanlar daha dikkatli olmalı.

Bayramlarda tatlı tüketimi diğer günlere nazaran 3-4 kat artmakta. Uzun süre aç kalan kişiler bayrama savaştan çıkmışcasına giriyorlar ve beslenme sorunları yaşıyorlar. Özellikle aşırı tatlı tüketimi bir çok hastalıklara neden olabilir. Bir kaç günde alınan aşırı tatlı sizi kalıcı bir hastlığa düşürebilir.

Özellikle fazla şeker tüketimi hem metabolizmanız için hemde bünyeniz için sağlıklı değildir. Maksimum günde 3 dilim baklava yenebilir, bunun üstüne yenilecek her tatlı ciddi sağlık mide sorunları yaşatabilir.

Aşırı tatlı tüketimi hızlı kilo almanıza da neden olabilir. 3 günden 3 kilo almanız bile mümkün. Bu nedenle aşırıya kaçmayın ve tatlı tüketiminizi kontrol altına alın. Kolesterol sorunu yaşayanlarda kesinlikle tatlı tüketimine dikkat etmeliler. Bol kalori içeren tatlılar ciddi sağlık sorunları doğurabilir.

Özellikler bayramlarda bol bol çay, özellikle yeşil çay, papatya çayı, ıhlamur ve su tüketmelisiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir