Bebeğin alt temizliğiBebeğin alt temizliği
29 Kasım 2010 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

Bebeklerde hijyen denince akla ilk gelen şey alt temizliğidir. Bu konuda bir çok anne bilinçsizdir. Kesinlikle dikkat edilmesi gereken bu konuda uzmanları kaçırılmayacak püf noktaları vermekte. Eğer sizde bebeğinizin altınız temizlemede eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız bu habere göz atın.

Hijyen yapılmayan alt temizliği idrar yolu enfeksiyonuna, bu da ilerde böbrek yetmezliğine yol acar. Temiz bez kullanılmalı ve kızlarda temizlik önden arkaya doğru yapılmalı.

UZMANLAR, bebeklerin alt temizliğinde hijyenin önemli olduğunu belirterek, iyi yapılmayan art temizliğinin idrar yolu enfeksiyonuna, bunun da ilerde böbrek yetmezliğine yol açabileceği uyarısını dile getirdi. Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu, en önemli görevi kanı temizlemek olan böbreğin bu işlevini “glomerül” denilen, kan damarlanndan oluşan bolümü sayesinde yerine getirdiğini söyledi.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu, “glomerüf’ün işlevini yerine getirmemesinin, kanın süzülememesi sonucunu doğurduğunu, böylece böbrek yetmezliği geliştiğini ifade etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git