Beyninizle kilo almayı durdurun

Beyninizle kilo almayı durdurun


Her zaman her iş kafada biter derler, bunun gerçeklik oranı nedir bilinmez ama fazla kilo problemi yaşayanlar gerçekten beyinlerinde bu duruma bir son verebiliyorlar. Michigan Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre iştah kesmeye yarayan hormon artık insanlarda işe yaramıyor.

Grehlin hormon metabolizmayı yavaşlatıyor ve vücudun yağ yakma yeteneğini azaltıyor. Diğer hormon ise ilkine nazaran daha etkili.Leptin denilen hormon vücut ağırlığını kontrol etmede anahtar rol oynayan bir kısım ve beyne sürekli açlık sinyali gitmesini önleyen, daha fazla kalori yakılmasını sağlayan hormon.

Leptin hormonu salgılayamayan insanların kilolarıyla ilgili çok daha fazla sorun yaşadığı ortaya çıkıyor. Bilim insanları leptin hormonunun önüne geçmeyi hedefliyor ve bir yolunu da buldular. Bilim insanlarına göre aşırı kilolu insanlarda ya bu reseptörlerin eksikliği söz konusu olabilir. Bu buluşlar obezite ve hormonla ilişkili hastalıkların tedavisinde, önemli ölçüde yol gösterici olabilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir