Bitki çayları ile zayıflamakBitki çayları ile zayıflamak
24 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.896 kez okundu.

Şişmanlıkta iki durum vardır. Birincisi ödeme bağlı şişmanlıktır. Bu durumlarda öncelikte tabi ki hekim kontrolünde bazı bitki çayları yararlı olacaktır. Örneğin maydanozun yaprak sapları özellikle ödemin boşaltılmasında son derece önemli bir bitkidir.

Eğer fazla kilolar tembel bir bağırsak sorunu yada süregelen bir kabızlık sorunundan kaynaklanıyorsa bağırsakları yumuşak tutacak bitkiler kullanılabilir. Kabızlıkta kullanılacak bazı bitkiler bağırsak mukozasına etki ederek onun çalışmasını teşvik ediyor ve bu şekilde dışkılamayı kolaylaştırıyor. Bir kısım bitkiler ise su ile şişerek kitlenin daha büyük olmasını sağlıyor. Keten tohumu kabızlıkta kullanılabilecek müsilaj içeren bir bitkidir.

Sinameki bitkisini kişiye göre çok hassas kullanılması gereken bir bitkidir. Kişi kullanması gereken miktarı kendi deneyerek bulması gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki sinameki tahriş edicidir ve piyasada satılan bu bitkinin gerçek olup olmadığını hangi bitkiden elde edildiğini uygun kurutulmuş olup olamadığına emin olunduktan sonra kullanılması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git