Bölgesel zayıflama yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri


Zayıflama sürecinde bölgesel zayıflama herkesin en çok odaklandığı kısımdır. Özellikle kadın ve erkeklerde bel ve göbek bölgelerindeki fazlalıklar yüzünden çok çaba sarf ediyorlar.

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile bu bölgelerden kilo verilebilir ama bunu sadece diyetle yapmak mümkün değil. Bölgesel zayıflama adından da belli olduğu gibi belli bölgelere hedef alınarak zayıflama çalışmalarıdır. Diyetle sadece bölgesel zayıflama yapamazsınız.  Sporla zayıflama seçeneklerinizi çoğaltmanız gerekiyor. Yani diyet yaparken sporda yapmanız gerekiyor.

Özellikle karın ve bel bölgeleri için spor uzmanları eşliğinde mekik, şınav ve benzeri egzersiz hareketleri ile bölgesel zayıflama yapmanız mümkün. Özellikle bölgelere hedef alınan hareketler tercih edilerek çalışılmalı.

Aşağıda ki resimde genelde şikayet edilen bel, basen ve kalça eritmek için önerilen birkaç hareket var. Ancak sağlık durumunuz buna el vermiyorsa lütfen kendinizi zorlamayın.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir