Bu kurallar zayıflatıyorBu kurallar zayıflatıyor
13 Mayıs 2011 tarihinde eklendi, 1.855 kez okundu.

Zayıflamak için bazı kurallar vardır. Bu kurallar zayıflamak için normal yaşantımızdan vazgeçmemiz gereken bazı şeyleri kapsar. Bunlar az yemek, düzenli yemek, az alkol tüketmek gibi şeylerde olabilir. Eğer sizde zayıflamak istiyor ama kuralları yıkamıyorsanız bunu bir kez daha düşünün çünkü zayıflamak için bazı kurallara uymak zorundasınız.

Zayıflamak için hangi kurallara uymanız gerekiyor size bir kez daha hatırlatıyoruz. Eğer zayıflamayı kafaya koyduysanız bu kurallara uyun ve zayıflayın ama siz yine de hiç bir öneriyi doktorunuza danışmadan uygulamayın.

1) Aç karına alışverişe çıkmayın. Açken kan şekeriniz de düşük olacağından farkında olmadan canınız daha çok şey çekebilir ve daha çok gıda alabilirsiniz,. Hatta bu gıdaların çoğu lezzet ağırlıklı ve açken dayanmanızın zor olduğu besinlerden olabilir. Oysa tokken alışverişe çıktığınızda iradeniz çok daha kuvvetlidir ve gereksiz yiyecek ve içecek alışverişi de yapmazsınız. Bu şekilde davranmak size özellikle bu kriz döneminde ekonomik açıdan da tasarruf imkanı sağlar.

2) Mideniz çöp tenekesi değilPek çoğumuz sofraya otururken bazen de acele ile hesap etmeden tabağını doldurur sonra da kalmasın diye tabağmdakini bitirmeye çalışır. Gerçekten de israf kötü bir şey ama midemiz de çöp tenekesi değil. İsraf etmeden ve gereğinden fazla yemek yemeden sofradan kalkmak için en doğrusu yemeyi planladığınız miktarın biraz daha azını tabağınıza almak ve doymazsanız biraz daha almaktır.

3) Yemek arkanızdan ağlamazEğer doyduğunuzu hissediyorsanız hemen o anda çatalı-bıçağı elinizden bırakın ve (kalan yemeği asla çöpe atmayın, saklayın. Bir sonraki öğünde tüketin veya sokakta yaşayan aç hayvanlara verin) derin bir nefes alıp önünüzdeki tabağı kendinizden uzaklaştırın.

4) Yavaş yavaş yiyinPek çok kişi sık sık hatırlatmama rağmenyemekleri yavaş yavaş değil de hızlı şekilde ve iri lokmalar halinde tüketiyor. Eğer yemeklerinizi hâlâ yavaş yavaş oturarak küçük lokmalar halinde yiyemîyorsanız, o zaman masanıza hatırlatma kağıtları yapıştırın. Yine de unutursanız o zaman her 2-3 lokma yiyip geriye doğru yaslanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git