Cem Yılmaz’ın mutfakta ‘hayır’ diyemedikleri…Cem Yılmaz’ın mutfakta ‘hayır’ diyemedikleri…
23 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.715 kez okundu.

‘Beef&Fish’ dergisine verdiği röportajı ile Cem Yılmaz, hakkında bilinmeyenleri açıklıyor. Diyet ile arası nasıl, mutfakta hayır diyemediği tek şey, yemek yapmaktan hoşlanıyor mu gibi sorulara yanıt veren Cem Yılmaz hakkında bilmedikleriniz…

‘Çocuklar kahve içmez, arap olursun’ sözüne karşı öğrendiği ilk şey Türk kahvesi pişirmek olmuş. Ardından yumurta kırmayı ve yemeklerde baharat kullanmayı öğrenmiş.

En sevdiği yemeklerden biri kuru fasülye. ‘Kuru fasülye yerken tabağın kalayı çıkana kadar sıyırabilirsiniz’ ifadesini  kullanıyor.

‘Şöhret olduktan sonra beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik oldu mu?’ sorusuna ise yaşa bağlı olarak bir değişiklik olduğunu, bunun şöhret ile alakalı olmadığını söylüyor. Şöhretin özellikle lokantalarda dezavantaj olduğundan bahsediyor. Çünkü ikramlar ve porsiyon oldukça artıyor.

Çok çabuk kilo alıp verebilen bir yapısı olduğundan bahseden Cem Yılmaz, bu yapıda olanların çok daha kolay kilo verebildiğinden bahsediyor. Yemeği oldukça azaltarak 40-45 gün içinde 10 kiloya yakın verebiliyor.

Tok olsa bile hayır diyemeyeceği tek şey ise: baklava.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git