Çocuklara Ev Yapımı Köfte ve Patates

Çocuklara ev yapımı köfte ve patates


Çocuklarınızın kalp sağlığını korumak için onların dışarıda yemek için can attıkları köfte ve patates kızartmasını evde hazırlayın, bu sayede bu sorundan bir adım daha geride durmuş olun. Çocuklarınızın kalp sağlığını genç yaşta kaybetmemesini istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

Kalp Cerrahı Prof Dr Bingür Sönmez, ailelere öncelikle çocuklarınız için ne yaparsanız evde yapın önerisinde bulunuyor. Kalbe zararlı olduğu bilinen mısır şurubu şerbeti, suni tatlandırıcılar ve çin tuzlarından korumak için onlara ev yapımı yemekler yedirmelisiniz.

Evde yapılan her türlü yiyecek sokaktaki ürünlernden çok farklı olmakta. Örneğin evde yapılan patates kızartması, bir yada iki kez aynı yağda kızartıldığı halde dışarıda yenilen kızartmadan onlarca kat daha sağlıklıdır.

Dışarıda satılan köftelerde  soya fazladır, özellikle soya kadınlarda meme kanserine neden olur. Ayrıca soya çocuklarınızın erken gelişmesine ve ergenleşmesine sebep olur. Buda obezitenin dışından pisikolojik sorunlar da doğurur.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir