Çok fazla su içmek zayıflatmıyorÇok fazla su içmek zayıflatmıyor
6 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 3.023 kez okundu.

Zayıflamak için günde 3-5 litre su içenler için kötü bir haberimiz var. Çok fazla su içmek zayıflamanıza yardımcı olmuyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Şentürk,  suyu gerektiği zaman içmek gerektiğinden bahsediyor.  Kilo vermek için içilen aşırı su miktarı hiçbir işe yaramıyor. Su içme ihtiyacı duyduğumuz zaman su içmemiz gerektiğini söyleyen Dr. Hakan Şentürk, su yerine içilen meyve suyu, asitli içecekleri de önermiyor. Bunlar yerine su içmek gerektiğinden bahsediyor. Çünkü su yerine içilen gıdalar hem kimyasal içeriyor hem de kalori almanıza neden oluyor.

Prof. Dr. Hakan Şentürk, “Özellikle kilo vermek için günde 3 litre su tüketin, 5 litre su tüketin bunlar tamamen uydurma şeyler. Bunlarla hiçbir yere gitmek mümkün değil. Gerek yemek esnasında gerekse yemek sonrasında ihtiyaç tutarında su tüketmenin hiçbir olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur” açıklamasını yapıyor.

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun.

UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git