Dengeli beslenmenin spora etkisi

Dengeli beslenmenin spora etkisi


Ebru Şallı sağlıklı yaşam ve sportif bir vücut deyince akla ilk gelen isimlerden biridir. 9-10 yaşından beri vejetaryen olan Ebru Şallı dengeli beslenmenin spora etkisi hakkında ayrıntılı açıklamalar yapıyor.

Vejetaryen olmasına rağmen alması gereken protein ve vitamin içerikli yiyeceklerle bunu dengeleyebildiğini açıklıyor. İlk hamileliğinde pilates yapmaya başlayan Ebru Şallı bu dönemden sonra bu sporla yoğun olarak ilgilenmeye başlamış. Pilates dışında günde 35-40 dakika yürüyüşlerini yapan Ebru Şallı mutlaka günde 2 barkak yeşil çay içiyor, yumurtanın beyazı, bol su, sebze meyve ve bakliyatları çok fazla tükettiğini söylüyor.

Düzenli yapılan spor kas yapımızı değiştirdiği için bu değişiklik sırasında dengeli beslenme şekli vücudunuza tam destekte bulunuyor. Dengeli beslenme spora doğrudan pozitif etkisi bulunmaktadır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

2 Comments

 1. Avatar
  tuğçe
  30 Ekim 2012

  offffffffffffffff aradiğim hic bir şey yok

  Cevapla
  • Avatar
   30 Ekim 2012

   Tuğçe Hanım aradığınız konuyu bize iletirseniz sizi yönlendirebiliriz.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir