Diyet bozan sebepler

Diyet bozan sebepler


Zayıflama kararı almak ve diyete başlamak herşeye rağmen mümkün. Ama diyette başladıktan sonra zor kısım asıl başlıyor. Kurallar, saatler, öneriler vb gibi hep dikkat edilmesi gereken şeyler var. Peki neler diyeti bozar beraber bakalım.


Öncelikle diyetlerde ara öğün olmazsa olmazlardandır ve buna uymamak diyeti ilk bozan şeydir. Ana öğünlerinizde tükettiklerinizin kalorisini hesaplamamak ve sonraki öğünlerde buna göre beslenmemek bir diğer diyet bozan sebeplerdendir. Diyeti tehlikeye sokan önemli maddelerden biri de arkadaş ortamıdır. Arkadaşlarınızın beslenme alışkanlıkları sizi diyetinizden uzaklaştırır.

Yüksek kalorili kahveler tüketmekte diyete zarar verir. Özel markalar bir çok çeşitle aklımıza girmiş durumda kahve konusunda ancak kendinizi firenlemelisiniz.  Marketten aldığınız yiyeceklerin etiketlerini yani içindekiler kısmına göz atın ve bol kalori içeren gıdaları tüketmeyin

Dışarıda yemek yememeye dikkat edin çünkü dışarıda kullanılan yağların neredeyse tamamı tekrar tekrar kullanılır, buda kilo almanız için çok iyi bir sebep. Ayrıca içecekleriniz de şeker tüketimini sonlandırın.

Diyeti bozan sebepler ana maddesi bize göre su tüketimi. Günde en az 2 litre su içmezseniz diyetiniz hiç bir işe yaramaz.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir