Diyet ve beslenme

24
Diyet ve beslenme
Diyet ve beslenme

Diyetisyen Gonca Yaşar diyet ve beslenme konusunda yaptığı açıklamalar ile bilgilendiriyor. Daha önceden beslenme piramidi 4 yapraklı yoncaya dönüştüğünü açıklayan YAŞAR beslenmede en önemli besinlerin sebze ve meyve olduğunu belirtiyor.

Süt yoğurt grubu, et balık tavuk grubu ve tahıl grubununda beslenmemizin yapı taşlarından olması gerektiğini açıklıyor. Yani örneğin 1 öğünde tavuk yemeği yanında bulgur pilavı salata ve cacık bulunduğunda beslenme açısından alınması gereken tüm besin grupları alınmış oluyor.

Son dönemlerde bu şekilde beslenme tarzından daha uzak patates kızartması gibi fast food yiyecekler, daha az hareket alışkanlık haline gelmiştir. Mutlaka her sabah küçükde olsa kahvaltı yapılmalıdır. Öğle yemeği atlanmamalıdır. Öğle yemeği kaçırıldığında akşam yemeğine daha aç oturmak zorunda kalınır. Öğle yemeklerinde mutlaka ev yemekleri tercih edilmelidir.

Light olarak belirtilen ürünlerin kalorisi sadece %20 oranında azaltılmıştır. Az diye 2 katı tüketildiğinde kilo almak kaçınılmaz olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here