Diyet ve beslenme

Diyet ve beslenme


Diyetisyen Gonca Yaşar diyet ve beslenme konusunda yaptığı açıklamalar ile bilgilendiriyor. Daha önceden beslenme piramidi 4 yapraklı yoncaya dönüştüğünü açıklayan YAŞAR beslenmede en önemli besinlerin sebze ve meyve olduğunu belirtiyor.

Süt yoğurt grubu, et balık tavuk grubu ve tahıl grubununda beslenmemizin yapı taşlarından olması gerektiğini açıklıyor. Yani örneğin 1 öğünde tavuk yemeği yanında bulgur pilavı salata ve cacık bulunduğunda beslenme açısından alınması gereken tüm besin grupları alınmış oluyor.

Son dönemlerde bu şekilde beslenme tarzından daha uzak patates kızartması gibi fast food yiyecekler, daha az hareket alışkanlık haline gelmiştir. Mutlaka her sabah küçükde olsa kahvaltı yapılmalıdır. Öğle yemeği atlanmamalıdır. Öğle yemeği kaçırıldığında akşam yemeğine daha aç oturmak zorunda kalınır. Öğle yemeklerinde mutlaka ev yemekleri tercih edilmelidir.

Light olarak belirtilen ürünlerin kalorisi sadece %20 oranında azaltılmıştır. Az diye 2 katı tüketildiğinde kilo almak kaçınılmaz olacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

One Comment

  1. Avatar
    03 Kasım 2012

    14 yaşındayım ve 89 kiloyum bir türlü zayiflayamiyorum

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir