Diyet-ve-spor-aynı-anda

Diyet ve spor aynı anda


Uzmanlar zayıflamak isteyenler için iki yakın dostu birlikte öneriyor; diyet ve spor. Bu diyet bildiğiniz katı diyetlerden değil bu yüzden bu ikili inanın iki sıkı dost.

Özellikle menapozdan sonra kadınların kilo vermesi zorlaşırken erkeklerden 40 yaşından sonra kilo veremez bir hal alıyor. Bu nedenle sağlıklı bir beslenme programı ile diyet yapmak şart. Yanında spor kesinlikle gerekiyor.

Aslına bakarsanız spor her yaş için gerekli, sağlıklı beslenme de öyle. Bu neden egzersiz yapmadan diyet, diyet yapmadan da egzersiz pek bir işe yaramıyor.

Özellikle oturalıklı bir hayat seçen kişiler bunlara çok dikkat etmek zorunda. Normal şartlarda standart bir hareket kapesitesine sahip bir insan günde 1000 kilo hiç bir işlem yapmadan harcar ancak yediklerinizle bunu ancak dengede tutabilirsiniz. Bir avuç fındık yada fıstığın 300 kalori olduğunu unutmamak lazım.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir