Diyet yapmadan kilo verinDiyet yapmadan kilo verin
23 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 4.309 kez okundu.

Fazla kilolardan kurtulmak için her türlü diyeti denediğinizi varsayalım. Hiç biri işe yaramadı ise sıra diyetsiz zayıflama yöntemine geldi. Diyet yapmadan kilo verilir mi diyebilirsiniz ama evet verilir diyoruz. Sağlıklı beslenme uzmanlarının özellikle belirttiği bu öneriler ile zayıflamanız mümkün.

Bu işe yediklerinizi yavaş çiğneyerek ve yavaş yemek yiyerek başlayabiliriz. Bir öğününüz en az 15 dakika sürmeli. Her yemekten yada atıştırmadan önce su için. Her gün mutlaka 2 litreye yakın su içmelisiniz. Tüketilen bu su metabolizmanızı hızlandırır. Yemek esnasında su tüketmekten de kaçının.

Sebzeye ağırlık vermeniz şart. Gün içindeki yediğiniz ana yemeklerden biri kesinlikle sebze olmalı. Sebze yiyerek bağırsaklarınızı hızlandırırsınız. Porsiyonlarınızı da küçültün, bu saye de yemeği sonuna kadar yer ve tokluk hissine daha kolay ulaşırsınız. Tekrar yemek almamayı dikkat edin.

Tatlı tüketimini de neredeyse tamamen kesin dememiz gerekiyor ama özellikle kadınlar için bu imkansız. Bu yüzden tatlı tüketimini sadece regl dönemlerinizde gerçekleştirin. Bunun dışında tatlı tüketmeyin, hemde hiç.

Beyaz ekmek tüketimini de azaltın. Özellikle buğday ve tam buğday ekmekleri yiyerek daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bu önerileri düzenli olarak hayatınıza sokarsanız hızla zayıfladığınızı göreceksiniz.

Son olarak unutmadan belirtelim; kesinlikle her gün 15 dakika  yürüyüş şart.

Sağlıklı günler dileriz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git