Diyetisyen Beste Alimert

Hacettepe üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olduktan sonra Yüksek Lisans Eğitimime Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Diyetetik Ana Bilim Dalında devam ettim.
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, İstanbul VKV Amerikan Hastanesi, Ankara Özel Bayındır Hastanesi, Ankara SSK çocuk hastanesi, Ankara GATA Hastanesi servis ve polikliniklerinde gözlem ve uygulama yapma fırsatı buldum ve edindiği tecrübeleri çalışma hayatıma taşıdım.
Ankara’da özel 29 Mayıs Hastanesinde beslenme ve diyet bölümünün kurulmasında görev alarak başladığım çalışma hayatıma , 2008’de Reform Beslenme ve Danışmanlık Merkezin’de danışmanlık hizmeti vermeye devam ettim.
2009’da İzmir’e yerleştim ve halen merkezim olan Form Stüdyo’ yu kurdum. Çocuk ve yetişkin beslenmesi ve diyet danışmanlığımla beraber, Form Stüdyo’da ekibimle 2014 yılına kadar güzellik ve bakım hizmetleri de verdik. 2014 yılında merkezimde değişikliğe giderek her zaman hayatımda büyük yer tutan spor sistemleriyle beslenme danışmanlığımı birleştirdim. 2014 yılında Xbody EMS sistemlerinin Ege bölge temsilciliğini aldım.
Sportz clup, sportz clup 232 ve Swissotel Büyük Efes İzmir spor- spa merkezinde spor ve beslenme üzerine danışmanlık verdim, seminerler düzenledim.
2013 yılında yarı zamanlı olarak İstanbul’da Bağdat caddesinde Danışmalık vermeye başladım ve halen İzmir ve İstanbul’ da hizmet vermekteyim.
Birçok dergi ve gazetelerde yazılarım yayınlanmakta, radyo ve televizyon programlarında bilgi vermeye devam ediyorum.
Mottomuz Öğrendikçe özgürleşeceksin…

Beste Alimert
dytbestealimert@gmail.com