Diyetisyen Melis Baban Sevim

1982 İstanbul doğumlu Uzm.Dyt.Melis BABAN SEVİM, 2000 yılında Üsküdar Anadolu Lisesini bitirdikten sonra, 2005 senesinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur. 2005-2006 yılları arasında ABD’inin Washinghton DC eyaletinde eğitim amacıyla bulunmuş, Arlington’da Cherrydale Health & Rehabilitation Center’da gönüllü ve gözlemci olarak çalışmıştır.

ABD’den döndükten sonra iş hayatına “Taylight” Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme ve Diyet Merkezi’nde başlamış, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, Denge İç Hastalıkları Merkezi, Arateus Reaktif Hipoglisemi ve Diyabet Enstitüsü, Türk Diabet Cemiyeti-Özel Diabet Hastanesi’nde Reaktif Hipoglisemi, Glikoz intoleransı, Gizli Şeker, Metabolik Sendrom, Tip 1 ve Tip 2 Diyabet, İnsülin Pompası ve Karbonhidrat Sayımı, Obezite (çocuk ve yetişkinlerde) gibi metabolik hastalıkların tıbbi beslenme tedavilerinden sorumlu diyetisyen olarak görev almıştır.

2010 senesinde “Obez ve Diyabetik Yetişkinlerin Beslenme Bilgi Düzeyleri, Beslenme Alışkanlıkları, Diyet ve Diyabetik Ürünleri Algılama Düzeylerinin Karşılaştırmalı Olarak Değerlendirilmesi” konulu tez çalışması ile lisansüstü programını başarıyla tamamlayarak “Beslenme Uzmanı” ünvanını almıştır. Araştırma ve çalışmalarına halen “Arateus İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi ve Obezite Enstitüsün’de” devam etmektedir.

Melis Baban Sevim
Adres:Valikonağı Cad. Yapı Kredi Plaza No:173 Kat:11 D:4 Nişantaşı/İSTANBUL
www.melisbabansevim.com
mbabansevim@gmail.com
Tel:02122349787