Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde   2007 yılında başarı ile mezun olmuştur. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık BilimleriFakültesi “Diyetetik  Ana Bilim Dalı”nda “Zayıflama Diyeti Uygulayan Bireylerin Başarı Oranları ve Etkileyen Faktörlerin Saptanması “ başlıklı teziyle Bilim Uzmanlığı diplomasını almıştır.

İş hayatına GENAR ENSTİTÜSÜ’ nde başlayan ve 1,5 yıl süresince nutrigenetik alanında çalışıp aynı zamanda özel bir kurumda beslenme danışmanlığı yapan Merve Tığlı, Ocak 2009 itibariyle Reform Beslenme Eğitimi ve Danışmanlık ekibine katılmıştır, aynı tarihlerde Nevşehir Özel VERSA Hastanesi’nin beslenme ve diyet bölümü kuruculuğunu yapan Dyt. Merve Tığlı 9 ay süresince haftanın belirli günlerinde poliklinik diyetisyenliği görevini sürdürmüştür.

2009-2013 yillari arasinda  Mars Athletic Club (MAC)/PANORA spor merkezinde beslenme danışmanlığı vermiştir. 2009 yılında beslenme danışmanlığı vermeye başladığı Özel Boylam Psikiyatri Hastanesindeki çalışmaları halen devam etmektedir.

Uzman Diyetisyen Merve Tığlı 2012 yılında Hacettepe Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladıktan sonra  eğitim için gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde, bulunduğu süre içinde Chicago’da bulunan DePaul Üniversitesi öğrencilerine “sağlıklı beslenme” sunumları yapmış, Amerika Diyetisyenler Dernegi (ADA)’nın çeşitli organizasyonlarda gönüllü olarak çalışmış ve  2012 Kasım ayında ADA tarafından San Antonio/Texas’da düzenlenen “Yetişkinlerde Kilo Yönetimi” eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Türkiye ve Amerika Diyetisyenler Derneği üyesi  olan Merve Tığlı’nın birçok yayını bulunmakta olup, bilim uzmanligi tezi 2012 Aralik Beslenme ve Diyet dergisinde yayınlanmıştır.
Okurlarıyla her ay Çayyolu Life dergisindeki  köşesinde beslenme konulu yazılarıyla buluşan Merve Tığlı  ayrıca çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde yazılar yazmakta ve ziyaretçilerin sorularını yanıtlamaktadir.

Merve Tığlı’nın Amerika Birlesik Devletlerin’de bulunduğu süre içerisinde Türkiyedeki danişanlarina hizmet vermeye devam etmek icin geliştirdigi Online Diyet sistemi şu anda Türkiye’de farklı şehirlerde yaşayan, Ankara’da yaşayan fakat iş yoğunluğu nedeniyle vakit kısıtlamasi olan bireylere ve  çeşitli ülkelerdeki birçok insana hizmet  vermeye devam etmektedir. Hergün büyüyen ve gelişen Online Diyet sistemi ile amaç sağlıklı beslenmeyi dünyanın heryerine ulaştırarak , yaşam kalitesini artırmaktır.

Merve Tığlı halen 2013 Eylül ayında kurduğu nFIT Beslenme ve Danışmanlık Merkezi’nde danışanlarına, Kilo Koruma, Besin (Gıda) İntoleransı, Obezite ve Kilo Kontrolü Kronik Kompleks Hastalıklarda Beslenme Tedavisi Menü Planlama, Hamilelik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü Kurumsal Danışmanlık, Okul Çağı Beslenmesi,Yeme Davranış Bozukluklarında Beslenme Tedavisi, Kilo Almak İçin Diyet Tedavisi, Diyabet ve Diyet Tedavisi, PolikistikOver ve  Beslenme Emziklilik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü Hipertansiyon ve Beslenme, Gut Hastalığı ve Diyet  Tedavisi Okul Öncesi Dönemde Beslenme, Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı, Sporcu Beslenmesi konularında danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Merve Tığlı Çınar
Adres:Tahran Cad. No:9/6 Kavaklıdere Çankaya / ANKARA
www.mervetigli.com
info@mervetigli.com
Tel:03124262602