Diyetisyen Orçun Kürüm

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1987 yılında doğan Orçun Kürüm, 2010 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca, 4 ay Nişantaşı’nda bir beslenme danışmanlığı merkezi de dahil olmak üzere, çeşitli hastane ve kurumlarda stajyer diyetisyen olarak görev aldı. Yüksek lisans eğitimi için İngiltere’yi tercih eden Orçun Kürüm, 2011 yılında Chester Üniversitesi – Egzersiz ve Beslenme Bilimi (University of Chester – Exercise & Nutrition Science) lisansüstü programını başarı ile tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanına hak kazandı.

Orçun Kürüm, İngiltere’de bulunduğu dönemde de uzmanlığı ile ilgili birçok kongre, seminer ve fuarlara katıldı. Futbolcu performansını artırmaya yönelik beslenme programları üzerine hazırladığı master tezi başarılı bulundu [Chester Üniversitesi arşivinde bulunmaktadır]. Aynı araştırmanın sunumu Barcelona (İspanya) kentinde 18’incisi düzenlenen ECSS (The European College of Sport Science) uluslararası konferansında gerçekleştirildi. Orçun Kürüm, Egzersiz/Sporcu Beslenmesi konusunda yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi alan Türkiye’deki ilk ve şimdilik tek diyetisyendir.

Mart 2012 – Eylül 2013 tarihleri arasında Essporto Health and Fitness Club’da danışmanlık hizmeti veren Orçun Kürüm, aktif bireylere kilo kontrolü için beslenme ve performans için beslenme konularında bireysel koçluk yapmıştır.
Eylül 2013 yılından itibaren ise danışanlarına daha kapsamlı bir hizmet verebilmek için serbest çalışma kararı alarak kendi danışmanlık merkezini Nişantaşı’nda hayata geçirmiştir. Orçun Kürüm “Bedensel Değişim Programı” ile danışanlarına hizmet verirken halen farklı kurumlara da beslenme danışmanlığı yapmaktadır.

Orçun Kürüm
Adres:Teşvikiye Mah. Güzel Bahçe Sok. No:18 Kat:2 D:4 Nişantaşı/İSTANBUL
www.orcunkurum.com
info@orcunkurum.com