Diyetle 17 günde zayıflamak mümkün

28
Bu Diyetle 17 Günde Zayıflayın
Bu Diyetle 17 Günde Zayıflayın

Son zamanlarda hızlı kilo vermek herkesin hayali. Sağlıklı olup olmadığı her zaman sorulan en ciddi soru ama yine de uzmanlar bu alanda çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Hızlı zayıflama konusunda en son haberi ABD’li uzman Dr. Mike Moreno verdi. NTV’de yayınlanan habere göre ABD’li uzman Dr. Mike Moreno “diyetle 17 günde zayıflamak mümkün” diyor.

ABD’li uzman Dr. Mike Moreno geliştirdiği beslenme yöntemi ile 17 günde 6 kilo verdirmeyi başardı. Beslenme yöntemlerini anlattığı kitabı ile ABD’li uzman Dr. Mike Moreno Amerika’da en çok satanlar listesinde.

1- HIZLANDIRMA:
İlk evrede kandaki fazla şekerin atılımıyla, yağ yakımı hızlandırılıyor ve yağ depolanmasının önüne geçiliyor. Günlük en fazla 1200 kalorilik bir beslenmeyi kapsayan ilk evrede, genelde verilen 5-7 arası kilo, vücuttaki sudan gidiyor.

Birinci evreye örnek günlük diyet:
–  Yağsız olmak kaydıyla bol protein
–  Nişasta içermeyen bol sebze
–  2 porsiyon düşük şekerli meyve
–  2 porsiyon probiyotik (az yağlıyoğurt gibi)
–  1-2 porsiyon doymamış yağürünü
–  Yeşil çay
–  2 litre su

2- ÇALIŞTIRMA:
Kalori tüketimini artırarak ve azaltarak kurulan zikzaklı dengeyle yağ yakımının sürekli hale getirildiği ikinci evre. Günlük alınan kalori 1500’e çıkıyor fakat amaç en fazla 2-3 kilo verdirmek. Yağlı ürünlerden bir porsiyon kesilerek, karbonhidrat 2 porsiyona çıkarılıyor.(Baklagil, esmer pirinç, bulgur, kuskus, mısır, kabak, tatlı patates)

3- GERÇEKLEŞTİRME:
İstenen kiloya yaklaşma evresi. Diyet, meyve, protein, yağ ve nişastadan zenginleştirilebilir. 2’nci evredeki diyetten farkı, protein miktarının azaltılmış olması ve 100 kalorilik abur cubura izin verilmesi.

4- VARIŞ VE DEVAMI:
İstenen kiloya gelindiğinde bunu korumak için tüm hafta sağlıklı beslenerek, hafta sonlarında sevilen yiyeceklerle ödüllendirme stratejisini benimsemek.
Dr. Moreno, gece 2’den sonra meyve yenilmesine karşı çıkarak, içerdikleri şekerin yakılmamasından dolayı yağ olarak depolanacağı konusunda uyarıyor.
Moreno, “En yeni bulgular, ne kadar hızla ‘fazla’ kilolar verilirse, o ölçüde istenilen kiloda kalmanın daha mümkün olduğunu gösterdi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here