Doğa Rutkay Nasıl 14 Kilo Verdi ?

Doğa Rutkay nasıl 14 kilo verdi?


Doğa Rutkay, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. 2000 senesi Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Başarılı oyuncu ekranların karşısına geçtiğinde herkes güzelliğinden bahsediyor. Peki yakın zamanda verdiği 14 kiloyu nasıl verdi ?

Doğa Rutkay nasıl kilo verdi diye merak edenlerin meraklarını giderecek cevaplar verdi. Zayıflamasının sırrını, zayıflarken nelere dikkat ettiğini ve zayıflamak için sporla arasını nasıl tuttuğu gibi bir çok detaya iniyor. Doğa Rutkay zayıfladı ve görenleri hayrete düşürdü. Doğa Rutkay nasıl zayıfladı merak ediyorsanız işte cevapları;

ŞİŞMANIM ÇABUK GEL!

* Evimi, vücudumu, her şeyimi değiştirdim. Benim şöyle bir yapım var; bir şeyleri görürüm, koklarım, algılarım ama duygularımı zor terk ederim. Aceleci bir tip olmama rağmen ayaklarım hep yere basar. Zaten uzun zamandır istiyordum hayatımda büyük bir değişiklikler yapmayı. Evren de bana yardım etti. Evdeki masamı, çatalımı, bıçağımı bile değiştirdim.

* Birçok şeyden memnuniyetsizdim zaten. 11 Şubat sabahı bir anda uyandım ve Taylan Kümeli’yi aradım. Zaten dört senedir hep onunla birlikte kendimi kontrol etmeye çalışıyor fakat bir türlü istediğim kilolara gelemiyordum. O sabah onu aradım ve sadece “Alo Taylan, şişmanım çabuk gel” dedim. 69 kiloyu bulmuştum. 11 Şubat sabahı başladım, 6 Nisan’da 11 kilo vermiştim. Şu anda ise 55 kiloyum. Ben hayatımda hiç 55 kilo olmadım.

ÜÇ AY SPOR YAPTIM

* Her sabah 60 dakika yürüdüm köpeğimle. O zaman Fulya’da oturuyordum, oradan çıkıyordum dimdik Nişantaşı yokuşunu. Nişantaşı’nın tepesi, oradan aşağı Yıldız Parkı’na iniyordum. Parkta köpeğimle oyun oynayıp tekrar eve dönüyordum. Üç ay boyunca her gün bunu yaptım ve hiç sıkılmadım. Ayrıca çok da iyi beslendim ve hala da besleniyorum.

* Kilo vermek isteyen birinin mutlaka diyetisyene gitmesini tavsiye ediyorum. Mesela benim her çarşamba saat 15.30’da görüşmem var. O gün geldiğinde tartının üzerine çıkmak, daha doğrusu çıkacağını bilmek önemli. Birinin sizi tasmayla kontrol etmesi lazım bence.

* Günde beş öğün ve az yedim, üstüne bir de yürüyüş olunca metabolizma tıkır tıkır çalışıyor. Bol bol semizotu ve kabak yedim. Eğer canım pilav isterse bulgur tercih ettim. Çok fazla su tükettim.

* Zayıf kadın fikrini sevmiyorum. Yuvarlak hatlı biriyim. Hatlarımı da kaybetmek istemiyorum. Onlar bende kalsın ama fazlalıklar gitsin. Olmam gereken kilo aslında 58 ama ben şu an 55 kiloyum. Taylan Kümeli bana “Canın istediğinde artık tatlı ve makarna ye” diyor ama gerçekten canım bile çekmiyor.

EVLİLİK HAYALLERİ OLAN BİRİ DEĞİLİM

* Hep uzun süreli ilişkilerim oldu ve bundan sanırım bir parça yoruldum. Kendime zaman vermek istiyorum. O kadar çok okumadığım ve izlemediğim şey birikmiş ki. Sadece kendimi geliştirmek istiyorum. Yoruldum bir takım şeylerden herhalde.

* Evlilik gibi bir duygu içimden geçmedi bugüne kadar. Zaten böyle hayalleri olan bir insan değilimdir. Hiç evlilik, gelinlik hayali kurmadım. Çocuk konusunda ise daha kendimin çocuk olduğunu düşünüyorum. Şu anda da böyle yaşamak istiyorum. Ruhumu kilitlemek istemiyorum.

Kaynak: Şamdan Plus

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir