Doğum Sonrası Çatlakları Önleyin

Doğum sonrası çatlakları önleyin


Hamilelik sırasında alınan kilolar doğum sonrasındasağlıklı beslenme ve sporla birlikte rahatlıkla verilebilmekte. Fakat bu kez zayıfladıktan sonra ortaya çıkan çatlaklar rahatsızlık veriyor. Suna Dumankaya’ dan doğum sonrası çatlaklardan kolay bir yöntemle korunabileceğinizi söylüyor.

Ancak Suna Dumankaya doğum sonrası oluşan çatlaklar için hamilelikten önce önlem alınması gerektiğini söylüyor. İşte yapmanız gerekenler;

Doğumdan sonra cildi toparlamak için banyoda kese yaparak işe başlamanız gerekiyor.

Doğum Sonrası Çatlakları için Gece 1 ayva alın ve çekirdeklerini çıkarın. Çekirdekleri bir kap içerisine koyun ve üzerine 1 ölçüden fazla kaynar su ekleyerek sabaha kadar bekletin. Sabah kalktığınızda suyu süzün ve içerisine hindistan cevizi suyu ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cam kavanoza aktararak burada muhafaza edin.

Her gün düzenli olarak 1 kez cildinize masaj yaparak iyice yedirin. Düzenli olarak kullanılması durumunda kısa sürede doğum sonrası çatlakları toparlanmaya başlayacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir