Domuz gribi tekrar uyandı!

Domuz gribi tekrar uyandı!


Domuz gribi kabusu yeniden ortaya çıktı. DHA haberine göre İngiltere’de yaklaşık 200 hastanın yoğun bakım ünitelerinde yaşam savaşı verdikleri öğrenildi.Ülkede yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu Noel haftasında, domuz gribi artış eğilimine girerek tedirginlik yarattı.

Domuz gribine yakalanan 190 kişiden durumu ağır olan 17’sinin, son derece geliştirilmiş kalp ve akciğer makinalarıyla hayatta kalmalarının sağlandığı ifade ediliyor.

Domuz gribine yakalanan hastaların kısa sürede kritik duruma gelmeleri, hastalığın geçen 12 ay süresince daha çok ölümcül hale gelmiş olabileceği endişesini arttırdı.

Grip ve benzeri rahatsızlıklar nedeniyle doktora gidenlerden ateş ve solunum enfeksiyonu belirtileri gösterenlerin oranının hızla tırmandığı, astım hastaları, hamile ve yaşlıların domuz gribine yakalanma riskinin yüksel olduğu kaydedildi.

CNNTURK

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.