Dr. Ender Saraç’tan öneriler

Dr. Ender Saraç’tan öneriler


Haftasonu TGRT kanalı ‘Ercan Gürses’le Haftasonu’ programının konuğu Doktor Ender Saraç’tı. Özellikle ekmeksiz diyet önerilerinin kesinlikle yanlış olduğundan bahsetti ve çok önemli bilgiler verdi.

Zayıflama sürecinde ekmeğin önemi üzerinde duran Ender Saraç, kendisinin günde 3 dilim bol tahıllı ekmek tükettiğini belirtti. İçerisinde B12 vitamini gibi çok fazla mineral bulunduran ekmeğin diyetlerin vazgeçilmezi olduğundan bahsetti.

Protein diyetleri ile verilen kiloların en kısa sürede geri alındığından da bahsetti.

Şişmanlığın nedeni olarak gizli depresyonu gösteren Ender Saraç, doğal antidepresan olan muz, patates, balık, ceviz, kakao, kahve ve bitter çikolatayı önerdi.

Obezite konusunda ciddi sorunlarımız olduğundan ve İngiltere, Portekiz’den sonra obezitede 3. olduğumuzdan bahsetti. Durumun ciddiyetini belirterek yapılması gerekenleri açıkladı. Sabahları erken kalkmak, dengeli beslenme yanında egzersizler yapmak, sabah ilk iş kahve ya da yeşil çay içmek, kahvaltı öncesi acı tüketmek gibi.

Zayıflamaya yardımcı olan besinler:

Kırmızı pul biber, karabiber, yeşil biber, zencefil ve zerdeçal. Bunlar metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Tatlı yeme zamanına dikkat!

Tatlıları genellikle yemek sonrası hemen tüketiriz. Fakat Ender Saraç tatlı tüketimini yemeklerden önce öneriyor ya da yemeklerden en az bir buçuk saat sonra.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir