Dukan diyeti listesi

21
Dukan diyeti listesi
Dukan diyeti listesi

Dukan diyeti dünyanın her yerinde zayıflamak isteyen kişilerin mutlaka duyduğu ve uygulamak istediği diyetlerin başında gelmektedir. Çok katı kurallarının olduğu ve çoğu kişinin uyum sağlamakta zorlandığı bu diyetin genel çerçevesini araştırdık.

Kısaca Dukan diyeti uygulamasında besin seçimi çok önemlidir. Her istediğiniz besini tüketemediğiniz gibi sınırlar çok önemlidir. Verilen miktarların dışına çok çıkmamanız gerekmektedir. Özellikle ekmeğinizi kendiniz yapmanız büyük önem taşır.  Çünkü dukan diyetinde yulaflı ve mayasız ekmek tüketilmelidir.

Dukan Diyeti Listesinde beyaz un ve şekerli besinler bulunmamaktadır. Vitamin ve mineral alımına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü dukan Diyeti protein yüklü diyet olduğundan B grubu vitamin eksiklikleri çok sık görülmektedir. Bunu engellemek için ek vitamin ve mineral desteği alınmasında fayda vardır. Dukan Diyetinde meyve ve sebze tüketimi sınırlıdır. ekmek miktarı ve ara öğünlerde yediğiniz yiyecekler diyet sınırları doğrultusunda belirleniyor. Ve asla bu liste sınırı dışına çıkmamanız gerekiyor.

5 YORUMLAR

  1. merhaba bu diyeti 3 haziran 2012 de duydum ve hemen bir gün sonra yani 4 haziranda başladım ilk başladıgımda 98 kiloydum ve bugün ise 76 kiloyum çevremdeki insanlar şaşkın şaşkın bakmaya basladılar cok mutluyum tabi 32 beden pantolona düstüm ve mutluyum bu diyeti sırf bir kız için baslamıstım ama sımdıde ben onu begenmıyorum :D sabırlı ısenız bu diyeti öneririrm

  2. aslında dukan diyetinin belirli bir listesi yok en sağlıklısı dukan diyeti kitabını alıp okumak. tüm kitapçılarda var kitap.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here