Dukan diyetine yeni başlayanlar

Dukan diyetine yeni başlayanlar


Dr. Pierre Dukan eleştirilen ama çok sayıda da takipçisi olan dünyaca ünlü bir doktor. Dukan diyeti ile diğer diyet listelerini ezdi geçti diyebiliriz ancak hemen Dr. Pierre Dukan diyetini bulup yapalım derseniz yanılırsınız.

Dr. Pierre Dukan önerdiği diyet için önce kendinizi hazırlamanız gerektiğini söylüyor.  Yeni başlayanlar sadece saf proteinle beslenmeliler. Kilo durumuna bağlı 1-10 gün arasında uygulanabilir. 5 kilonun altını hedeflediyseniz 1 gün, 10 kilonun altını hedeflediyseniz 3 gün, 10-20 kilo arasında bir hedefiniz varsa 5 gün uygulayabilirsiniz.

Obezite riski olanlar doktor kontrolü ile 7-10 gün arası bu şekilde beslenebilirler. Ancak kesinlikle sağlık sorunu yaşayanlara doktora başvurmalılar. Kendi başınıza yapacağınız diyet programları sağlığınızı tehdit edebilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir