Egzersize Sağlıklı Yaklaşım

Egzersizle sağlıklı hayat


Bir porsiyon dondurmayla aldığınız kalorileri yakmak için ne kadar yürümelisiniz? Kilo verirken, egzersizin yediğiniz yiyeceklerle ne kadar ilişkili olduğunu bilmek önemlidir. Aktif olmak her gün spor salonuna gitmek anlamına gelmez. Günlük yaşamınızda yapacağınız küçük değişikliklerle daha aktif olabilirsiniz.

Asansöre binmek yerine merdivenleri kullanın. Ya da otobüsten erken inerek yolun kalanını yürüyün. Bu küçük değişiklikler sayesinde kısa sürede, daha sağlıklı ve daha zinde hissedeceksiniz. Ve metabolizmanız hızlandıkça, daha fazla kalori yakacaksınız.
Yağ yakmak amacıyla düzenli olarak yaptığınız egzersiz miktarını artırarak sağlığınızı ve zindeliğinizi artırmak, diyet/destek tedavisi gibi diğer çabalarınızdan daha fazla yarar sağlamanıza yardımcı olacak etkili bir yoldur. Daha az kalori aldığınızda vücudunuz enerji için yağ depolarını kullanır ve böylece kilo verirsiniz. Egzersiz yaptığınızda, vücudunuzu yağ depolarını daha sık yakmaya teşvik edersiniz . Düzenli egzersiz metabolizmanızı hızlandırır. Bu yalnızca kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, daha zinde hissetmenize ve verdiğiniz kiloları korumanıza yardımcı olur.

Metabolizma hızınız, vücudunuzun kalorileri kullanma hızıdır. Örneğin, günde 2500 kalori alıyor ve bunun 2500 kalorisini aynı gün içinde yakıyorsanız aynı kiloda kalırsınız. Günde 2500 kalori alıp yalnızca 2000’ini yakıyorsanız, kilo alırsınız. Daha aktif olmak, metabolizmanızı hızlandırmanın etkili bir yöntemidir. Bu şekilde yediğinizden daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Düzenli egzersiz yapmanın sağlık açısından bir çok önemli yararı vardır. Egsersiz yapmak şeker hastalığı (diyabet), yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı mücadeleye yardımcı olur. Ayrıca, egzersiz sırasında vücudunuz doğal yolla kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayan kimyasal maddeler salgılar ve bu sayede, zihinsel ve duygusal sağlık durumunuzda iyileşme sağlar, stresle mücadele etmenize ve kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olur.

Daha fazla egzersiz yapmak kolaydır. Telefon konuşması yaparken oturmak yerine dolaşın.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir