Ekmek yiyerek kalıcı kilo verin!Ekmek yiyerek kalıcı kilo verin!
9 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 4.252 kez okundu.

Sağlıklı ve dengeli beslenmede ekmek oldukça önemli bir karbonhidrat kaynağı. Bu nedenle diyet sürecinde de yeri ayrı.

Karbonhidratlar, enerji veren en önemli besinler olduğu için tüketilmesi gereken sayılı gıdalardan. Eğer vücut yeterli miktarda karbonhidrat almaz, enerji depolamazsa; vücut enerji kaynağı olarak kasları kullanmaya başlar ve kalıcı kilo veremezsiniz. Sağlıklı ve kalıcı bir kilo kaybı için kastan değil yağdan kilo vermek gerekir.

Bunun yanında karbonhidratta bulunan B vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Tüketmediğiniz takdirde bağışıklık sisteminiz zayıflar.

Karbonhidratlar iki grupta incelenir:

Basit karbonhidratlar: Bunlar bal, reçel, şeker, beyaz ekmek, çikolata ve kek gibi gıdalardır. Kana çok hızlı karışırlar, bu nedenle de kan şekerini hızla yükseltirler. Hızlı bir şekilde kilo alımına da neden olurlar.

Kompleks karbonhidrat: Bulgur pilavı, kepekli ürünler, tam tahıllı ekmek, tam buğday ekmeği,kuru baklagiller gibi besinler. Bu ürünler uzun süre tok tutar ve sindirimi uzun sürer. Bu nedenle sağlıklı bir kilo kontrolü için kompleks karbonhidratlar tercih edilmelidir.

Fazla Kilo
Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun.

UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git