Ekmeksiz diyet olmaz!

Ekmeksiz diyet olmaz!


Ekmeksiz diyet olmaz. Ekmek, mısır, patates ile bazı meyve ve sebzeleri az tüketmek, vitamin eksikliğine neden olur. Ekmek ve homur işi çok fazla tüketildiğinde fazla kilo nedeni olabilir. Her besin gibi ekmeği de az tüketmemiz gerekiyor.

Diyetlerde yapılan en büyük hatalardan biri ekmek tüketimine son verilmesi. Ekmek tüketimi farklı algılandığı için çok fazla hata yapılıyor. Normal standartlarda üretilen ekmek tüketimi öğün başına maksimum 3 dilimdir.

Siz imkanınız varsa tam tahıllı ekmek tüketmeye çalışın. Vücut ağırlığı ve zaman içinde kilo alma eğilimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan tam tahıl, kepek ve tam buğday ekmekleri diğer ekmeklere göre daha sağlıklıdır. Ayrıca zayıflama, büyüme, gelişme çağında olan kişilerde göre değişen maddeler içerir. Bu nedenle ekmek tüketimini doktorunuza danışmadan değiştirmeyin.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir