Elif'in Zayıflama Hikayesi

Elif’in zayıflama hikayesi


Elif Ç. sitemize nasıl zayıfladığını anlattı. Gençliğinde aldığı kiloları vermek için her yolu denediğini ancak dışarıdan aldığı hiç bir desteğin onun zayıfladığını söyleyen Elif Ç. bizlere nasıl kilo verdiğini anlattı.

“Merhaba ben Elif, 26 yaşındayım ve İzmir’de yaşıyorum. Lise yıllarımda girdiğim bir bunalım sonrasında aşırı yemek ve uyuşuk yapımdan dolayı hızla kilo almaya başladım. 26 yaşıma geldiğimde 120 kilo olduğumu fark ettim. Evet fark ettim çünkü yedikçe kilo aldığımı hiç hissetmiyordum ve girdiğim bunalım tam altı yıl beni kendi içime hapsetti.

Arkadaşlarım evlenme hayalleri kurarken birden aklım başıma geldi ve aynanın karşısına geçtim. İnanın kendimi öldürmek bile istedim ama aklımı başıma toplayıp bu saçma fikirden sıyrıldım. Ailemin de manevi desteği ile hayatımı düzene soktum. Zayıflamak için kendi kendime koyduğum kurallar şunlar oldu;

Sabah erken kalkmaya başladım, çünkü gün ne kadar uzun olursa o kadar ayakta kalarak kalori yakabileceğimi düşündüm. Kahvaltımı hep aynı saatte yaptım (08:00/09:00 arası) ve ekmeği 5 dilime düşürdüm. Normalde ne kadar yediğimi hayal edin. Kahvaltılarım da yeşillik çoğaldı ve margarinden uzaklaştım. Kaymak ve çikolata gibi gıdaları sildim hayatımdan. Kahvaltıdan sonra  bir ara öğün saati belirledim çünkü acıkıyor ve sinirleniyordum. Saat 10 civarlarında atıştırmalar yaptım. Ara öğünlerde ki atıştırmalarım genelde kavrulmamış tuzsuz badem, fıstık, leblebi gibi şeyler oldu. Kayısı, üzüm ve meyveler de tükettim bu öğünler. Öğlen yemeğini de düzenli olarak aynı saatlerde yedim ve ekmeği 3 dilime düşürdüm. Bir kap çorba, az porsiyon yemek ve yemek sonrasında yoğurt yedim. 3-4 saatlerinde yine bir ara öğün belirledim kendime ve midemin hep meşgul olmasını sağladım. Bol bol meyve ve salatalık tükettim bu tarz ara öğünlerde. Akşam yemeğinde ise yine az çorba ve az porsiyon yemek yedim. Hayatımdan pek fazla tat eksiltmedim. Sadece ana öğünlerimde her gün farklı yemekler yemeye dikkat ettim ve ara öğünleri asla atlamadım. Haftayı böldüm ve birinci gün ızgara, ikinci gün sebze yemeği, üçüncü gün baklagil, dördüncü makarna, beşinci gün et, altı ve yedinci günlerde yumurta yada sevdiğim yemekleri yaptım ancak hepsi 1 porsiyondan az tüketildi.

Düzenli olarak her gün 1 saat yürüdüm, koşmamın tehlikeli olduğu söylendi çünkü kilom çok fazlaydı. Bu düzeni  3 ay boyunca sürdürdüm ama hiç esnetmeden. Akşam kendime meyve saatleri belirledim ve akşam 9dan sonra hiç gıda almadım. En önemlisi de bol bol ama az az su tükettim. Bu sayede 3 ayda 50 kilo verdim. İnanması zor ama gerçekten bunu başardım ve hiç bir uzmandan destek almadım.

Anladığım ve öğrendiğim tek şey çözümün kendimde saklı olduğuydu. Zayıflamak için karar alın ve uygulayın. Şuan evlenme pilanları yapıyorum ve çok mutluyum. Yıllardır oturduğum yerden kalktım ve hayata sıkı sıkı sarıldım. Vazgeçmeyin, başarabilirsiniz.”

FazlaKilo.Com ailesi olarak Elif Ç.’a sağlıklı bir yaşam diliyoruz…

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.