Elma sirkesinin faydalarıElma sirkesinin faydaları
7 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.635 kez okundu.

Özellikle elma sirkesi zayıflamak için çok önerilir ancak tam anlamıyla ve tek başına elma sirkesinin zayıflatma eskisi yoktur. Elma sirkesi sindirimi hızlandırır ve ödem atımını sağlar. Bunun için kilo verme programınızda yer alır.


Elma sirkesinin faydaları sadece kilo zayıflamaya yardımcı olmakla bitmiyor. Elma sirkesi özellikle önemli bir detoks ürünüdür. Vücudunuzdaki toksinleri yok eder, böbrek ve karaciğeri temizler, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Elma sirkesini günde 1 yemek kaşığı tüketen diyabetli kişiler daha düzenli kan şekerine sahip olabilirler. Diyabetli hastalarda HDL, iyi kolesterol seviyesinde artış görülebilir.

Elma sirkesi kan basıncını düşürür, hipertansiyonda da etkili olabilmektedir. Ancak hipotansiyon rahatsızlığında çok fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

Elbette her şeyin fazlası zarardır. Günde 2 yemek kaşığı ve üzeri tüketimlerde sindirim sisteminde ve tansiyonda problemler yaşatabilir. Bazı ilaçlarla birlikte tüketildiğinde de rahatsızlık doğurabilir. Ayrıca elma sirkesi tüketirken kesinlikle su ile karıştırıp içiniz. İlaç kullanıyorsanız yada özel bir hastalığınız varsa elma sirkesi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git